مسئول سایت نذری یاب:نذری به ما نرسید سایت راه انداختم!

سایت نذری یاب کجا را نشانه رفته است/تمسخرفرهنگی محرم در یک سایت

سایت نذری یاب کجا را نشانه رفته است/تمسخرفرهنگی محرم در یک سایت

 

به گزارش «سراج24»، دهه اول محرم و ایام تاسوعا و عاشورا، لینک‌هایی به سرعت در شبکه‌های اجتماعی جابه‌جا می‌شد و برای هرکس آن ایده تازگی داشت. لینکی که این بار یکی از علایق ایرانی‌ها در عزاداری‌ها را نشان گرفت؛ نذری‌ها، شله زرد، قیمه امام حسین (ع)، حلیم‌های صبح عاشورا و تاسوعا و قرمه‌سبزی‌های سبز و ترش مزه با سرچی کوتاه در تهران راحت‌تر قابل رویت بود و کاربر سایت می‌توانست به جست‌وجوی محل توزیع نذری در نزدیک‌ترین نقطه نزدیک به خانه‌اش بپردازد. سایتی که زود در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و به گفته داود مظفری، طرح و مدیر سایت، سرعت راه‌اندازی‌اش به همان اندازه انتشار کوتاه و چند ساعته بوده.
 
 
اکنون این پرسش مطرح می شود که آیا واقعا راه اندازی چنین وب سایتی با هزینه گزاف تنها با هدف تسهیل یافتن شام برای دیگران، راه اندازی شده است؟ 
هر از چند گاهی دشمنان اسلام و مسلمین با کمک گرفتن از مزدوران وهابی که خود را مسلمان معرفی می کنند، قصد دارند به گونه ای مذهب تشیع را مورد تمسخر قرار دهند.
 
شاید بتوان پروژه قرآن سوزی توسط کشیش آمریکایی و توهین به ائمه اطهار علیهم السلام در فضای مجازی و صفحات اجتماعی را نمونه ای از این گونه اقدامات دانست که طی دو سال اخیر به شدت از سوی دشمن مورد پیگیری بوده است.
 
اما می توان جدید ترین اقدام ضد اسلامی و سخیف دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام را، راه اندازی وب سایتی بنام "نذری یاب" دانست .
 
این وب سایت سخیف از سوی فردی بنام "داود مظفری" راه اندازی شده است. او هدف از راه اندازی این وب سایت را آسان کردن و تسهیل مسیر برای یافتن هیئت هایی که در مناسبت های مختلف "شام" می دهند، عنوان کرده است.
 
بدون شک ایجاد چنین وب سایتی با هدف مورد تمسخر قرار دادن اعتقادات مسلمنان صورت گرفته و در واقع "مظفری" تلاش کرده با راه اندازی این سایت، جایگاه و شأن و منزلت هیئت و عزاداری برای سید و سالار شهیدان، أبا عبدالله الحسین علیه السلام را تنزل دهد و به گونه ای جلوه دهد که گویا عزاداران فقط برای شام خوردن به هیئت می روند.
 
اکنون این پرسش مطرح می شود که آیا واقعا راه اندازی چنین وب سایتی با هزینه گزاف تنها با هدف تسهیل یافتن شام برای دیگران، راه اندازی شده است؟ 
 
گفتنی است نَذر در طول تاریخ در ادیان مختلف وجود داشته و از جایگاه مقدسی برخوردار بوده است. نذر یعنی آنکه انسان تصمیم بگیرد برای خدا کاری را انجام بدهد. آن کار که به خودی خود مستحب بوده است، بر اثر نذر واجب می‌شود.
 

اخبار مرتبط

فکر کردیم نذری می‌دهند؛ نگو صف خرید کاست «مثنوی شهادت» است

«پیربابا» فرهنگ نذری دادن را به بچه‌ها یاد می‌دهد

هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی نسبت به تحرکات وهابیت

0 نظر

ارسال نظر

capcha