عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت و گو با «سراج24»:

امتیاز دادن به گروه1+5 بخشش بخشی از حقوق هسته ای ملت ایران به آنها است

امتیاز دادن به گروه1+5 بخشش بخشی از حقوق هسته ای ملت ایران به آنها است

محمد اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  در گفت و گو با «سراج24» با اشاره به سخنان اخیر جان کری و برخی مقامات آمریکایی علیه جمهوری اسلامی گفت: اگر گروه 1+5 در رفتار خود بخواهد تابع سیاست های آمریکا باشد و این کشور نیز گوش به فرمان رژیم اشغالگر قدس و عربستان باشد، قطعا هرچه نشست برگزار شود در نهایت نتیجه ای نخواهد داشت.

 
وی افزود: اما اگر گروه 1+5 تلاش کند تحت تاثیر فشارهای رژیم صهیونیستی و‌آمریکا قرار نگیرد و خود برای حل مسئله هسته ای جمهوری اسلامی در تبادل نظر با تیم دیپلماسی ما تصمیم گیری کند می توان امیدوار بود که در آینده این مذاکرات نتیجه بخش باشد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس عنوان کرد: گروه1+5 باید بداند که پنجره دیپلماسی جممهوری اسلامی برای همیشه باز نیست و اینکه در مذاکرات نگاهشان به مجالس آمریکا و سخنان صهیونیستها باشد تنها وقت خود را تلف می کنند.
 
کوثری در پاسخ به این سولال که درمسئله هسته ای ایران آیا اصولا جمهوری اسلامی در برابر امتیازی که می گیرد باید امتیازی نیز بدهد، افزود: ما به هیچ وجه امتیازی نخواهیم داد زیرا  کسی امتیازی می دهد که کاری را خلاف قانون انجام داده باشد و جمهوری اسلامی هیچ گاه در فناوری صلح آمیز هسته ای خود خلاف قوانین بین المللی رفتار نکرده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه همه باید به بازی برد- برد بیندیشند، گفت:  به این معنا که 1+5 اطمینان برایش حاصل شود که فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی در مسیر درست پیش می رود و صلح آمیز است و البته آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در طول این سالها فعالیتهای ما را رصد کرده است و مشاهده کرده که ما تخلفی نداریم لذا چرا باید امتیازی به آنها بدهیم و هر گونه امتیاز دادن به گروه1+5 بخشش بخشی از حقوق هسته ای ملت ایران به آنها است.
 
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: ما در چارچوب ان پی تی فعالیت می کنیم  و این مسیر را که منطبق بر معیارهای  بین المللی است ادامه خواهیم داد.
کوثری با اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب و اقشار مختلف مردم از تیم دیپلماسی جمهوری اسلامی اظهار کرد: مردم در 13 آبان با حضور یکپارچه خود نشان دادند که به هیچ وجه سرسازش با استکبار جهانی را نخواهند داشت و از تیم دیپلماسی کشورمان نیز حمایت کردند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان افزود: مذاکره کنندگان کشورمان باید در جهت منافع جمهوری اسلامی و مردم برنامه های خود را دنبال کنند وهرگاه در چارچوب مورد نظر نظام حرکت کنند، مطمئنا از حمایت مردم نیز برخوردار خواهند شد. 
 

اخبار مرتبط

ترامپیسم بدون ترامپ هم ادامه پیدا خواهد کرد

تهدید آمریکا پس از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شد

آیا آمریکا به شاه پشت کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha