در بوشهر صورت گرفت؛

آغاز ساخت ضریح خیمه‌گاه ابوالفضل(ع)

آغاز ساخت ضریح خیمه‌گاه ابوالفضل(ع)
به گزارش سراج24: عبدالرضا مطاف، در نشست شورای اداری استان بوشهر، با گرامیداشت ایام ماه محرم، یکی از افتخارات استان بوشهر را ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع) در این استان دانست و اظهار کرد: ساخت این ضریح مطهر هم از افتخارات استان محسوب می‌شود و هم به‌عنوان یادگارمعنوی و نماد ولایت‌مداری مردم استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل علیه السلام در مدت ۶ ماه ساخته می‌شود تصریح کرد: تاکنون ۳۰ درصد این ضریح در کارگاه استان فارس ساخته شده است و مابقی ۷۰ درصد دیگر در مدت شش ماه در کارگاه آزادگان بوشهر ساخته می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر ویژگی‌های این خیمه‌گاه را برشمرد و با اشاره به اینکه این خیمه دوقلو در بین دیگر بارگاه‌ها منحصربه‌فرد است گفت: در ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل علیه السلام ۶ استاد کار از استان‌های اصفهان و فارس مشارکت دارند که در آن بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم نقره و ۲ کیلوگرم طلا به‌کار برده می‌شود.

مطاف تاکید کرد: برای ساخت این ضریح مطهر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با مشارکت مردم ولایت‌مدار ومسئولان بخشی از آن تامین شده است.

وی با بیان اینکه هنگام انتقال ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل علیه السلام از فارس به بوشهر مردم استقبال شایانی کردند گفت: در بین مسیر مردم ولایت‌مدار ضمن اهداء ۱۴۰ میلیون تومان کمک نقدی ۷۵۰ گرم طلاهم در اختیار ستاد بازسازی عتبات عالیات قراردادند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر افزود: این ارادت و علاقمندی مردم به ائمه اطهار علیه السلام ضمن اینکه حرکت ضد وهابیت است سبب تقویت بنیه معنوی و مذهبی مردم می‌شود.
 

 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha