آماده باش نیروهای امنیتی عراق همزمان با آغاز ماه محرم

آماده باش نیروهای امنیتی عراق همزمان با آغاز ماه محرم

به گزارش سراج24 به نقل از رویترز؛ نیروهای امنیتی عراق از امروز اولین روز ماه محرم الحرام به دستور دولت عراق به منظور تامین امنیت زائران حسینی (ع) به حالت آماده باش در آمدند.

از امروز نیروهای امنیتی عراق با در پیش گرفتن طرح ویژه امنیتی که برای مراسم تاسوعا و عاشورا تدارک دیده شده بود این طرح را به اجرا در آوردند.

نیروهای امنیتی عراقی دراین باره اعلام کردند: هرسال میلیون‌ها عراقی و خارجی از داخل و خارج از خاک عراق به منظور گرامیداشت سالگرد شهادت حضرت امام حسین علیه السلام و خاندان و یارانش در واقعه تاسوعا و عاشورای ماه محرم الحرام هرسال برای زیارت بارگاه آن حضرت عازم شهر کربلای معلی می شوند.

براساس اطلاعات به دست آمده از دولت عراق: در سال جاری دولت به 100 هزار نیروی امنیتی این کشور علاوه بر هزاران نیروی نظامی ارتش عراق دستور داده است برای تامین امنیت کاروان ها و زائران حسینی (ع) تدابیر ویژه امنیتی را عملی کنند.  

گفتنی است هرسال نیروهای امنیتی عراقی تدابیر ویژه امنیتی را برای شرکت کنندگان در این مراسم تدارک می بینند اما در مقابل  گروه‌های تروریستی هم از انواع و اقسام شیوه های تروریستی برای قتل عام زائران استفاده می کنند.

گروه‌های تروریستی تاکنون و هر سال از حملات انتحاری و کمربند انفجاری و بمب‌های چسبنده و موتورسیکلت های بمب گذاری شده علاوه بر خودورهای بمب گذاری شده استفاده می‌کنند که در برخی از مواقع از غذاهای سمی هم استفاده می‌کنند و این غذاها را در قالب غذای نذری بین زائران توزیع می کنند.

عقیل الطریحی استاندار استان کربلای معلی در این باره اعلام کرد: ما بیشتر تدابیر امنیتی خود را بر مساله اطلاع رسان‌ های امنیتی متمرکز کرده ایم و از هم اکنون در شهر کربلا چادرهای عزاداری و بیرق های عزاداری برپا شده اند.

از سوی دیگر سرلشگر عثمان غانم فرمانده عملیات منطقه فرات میانه در عراق در این باره گفت: عملیات ویژه تامین امنیت مراسم عزاداری ماه محرم الحرام در عراق آغاز شده است و در مراسم امسال نیز نیروهای ارتش عراق در کنار نیروهای امنیتی تلاش های خود را برای تامین امنیت مرکز عراق و تامین امنیت زائران نجف مقدس و کربلای معلی را آغاز کرده اند.

وی در این باره افزود: در سال جاری قرار است برای اولین بار از کادر نیروهای امنیتی و نظامی زن در تامین امنیت زائران زن در عراق استفاده شود و این تجربه نخست امنیتی و نظامی عراق برای تامین امنیت مراسم محرم با استفاده از کادر زن صورت می گیرد.

اخبار مرتبط

بازداشت «عابربانک» داعش در بغداد

طرح امنیتی ویژه اربعین با مشارکت ۳۰هزار نیروی امنیتی

ورود نیروهای عراقی به منطقه کرمه فلوجه

0 نظر

ارسال نظر

capcha