دبیر انجمن خودروسازان در گفتگو با «سراج24»:

مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی خودروسازی و قطعه سازی هنوز به جای خود باقی است

 مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی خودروسازی و قطعه سازی هنوز به جای خود باقی است

احمدنعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان در گفتگو با «سراج24» اظهار داشت: در برنامه ۱۰۰ روزه وزارت صنعت تاکنون فعالیت شورای سیاستگذاری خودرو آغاز شده است اما دیگر قول‌های وزیر صنعت هنوز عملیاتی نشده است.

وی افزود: قرار بر این شد که گشایش ال سی ۱۳۰ درصدی به ۳۰ درصد برسد که بانک‌ها با آن مخالفت کرده‌اند و هنوز به صورت کامل عملیاتی نشده است.

نعمت بخش، خاطرنشان: وزیر صنعت اخیرا طی نامه‌ای به بانک مرکزی درخواست پرداخت تسهیلات ۲ هزار میلیاردی به خودروسازان مصوب دولت قبلی را داشته‌اند که منتظر پاسخ از سوی بانک مرکزی هستیم.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ایران خودرو وسایپا در مجموع ۷۰۰ میلیارد تومان از محل قیمت‌گذاری دستوری زیان دیده‌اند که با احتساب زیان های سال گذشته مجموعا این دو شرکت ۴۷۰۰ میلیارد تومان خسارت دیده‌اند که بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۰۱ قانون برنامه پنجم دولت موظف است این زیان را جبران کند.

دبیر انجمن خودروسازان تصریح کرد: مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی خودروسازی و قطعه سازی هنوز به جای خود باقی است؛ اما اگر این مشکلات برطرف شود می‌توان امید داشت برنامه تولید ۹۰۰ هزار دستگاهی امسال محقق شود.

 

اخبار مرتبط

اخذ مالیات از خرید و فروش خودرو در چه صورت اجرایی می‌شود؟

ایران خودرو محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را در لیست فروش فوری قرار داد

طرح ساماندهی بازار خودرو که به طرح سامان‌دهی صنعت خودرو تغییر پیدا کرد

1 نظر

ارسال نظر

capcha