شب اول محرم با حجت الاسلام عالی و حاج سعید حدادیان در حسینیه شهدای بسیج

لحظه، لحظه در مجلس امام حسین بودن عبادت است+عکس

 

به گزارش «سراج24»، زمانی بود که تنها یک روز محفل برای ائمه برگزار می شد و آن عاشورا بود. ولی الان برای تمام اهل بیت و معصومان الهی و حتی امام زاده ها هم مراسم می گیرند.
 دیشب در تمام کوچه های کشور خیمه های عزای امام حسین(ع) برپا شده بود و مردم تا پایان ماه محرم و صفر به پای غم بزرگ اهل بیت اعزاداری می کنند.
 
حسینیه شهدای بسیج هم به مناسب ماه محرم مشکی پوش شده است و مثل سال های گذشته حاج سعید حدادیان در عزای حسین(ع) می خواند. محمد حسین حدادیان نیز پدر را یاری می کند.
 
سخنران این شبهای حسینیه شهدای بسیج حجت الاسلام عالی است. او در اولین شب این مراسم گفت: «لحظه، لحطه ی در مجلس امام حسین بودن عبادت است و خدا را شکر می کنیم از این توفیقی که به همه ما داده شده است. در اسلام بعضی از اعمال است که هرچه پنهان تر و بی سر و صدا تر باشد، بهتر است. دادن صدقه، گفتن ذکر و حتی در بعضی از روایت آمده است که اگر آدم بخواهد اعمالش را در بوق بکند، آن عمل خیرش را ضایع می کند. امام باقر(ع) فرمودند گاهی انسان یک عمل خیری به صورت پنهان انجام می دهد که ثواب عمل پنهانی هم برایش می نویسند که 70 برابر نسبت به عملی که سر و صدا دارد، ارزشش بیشتر است و در نامه عملش ثبت می شود. بعد از اینکه همه جا کار خیرش را گفت خداوند به ملائکه می گوید ثواب عمل پنهانیش را پاک کنید و به جایش ثواب عمل آشکار را بنویسید.
 
وی در ادامه سختنش تصریح کرد: یکسری اعمال هستند که باید بلند فریادشان زد و این اعمال به طور ناخوادگاه سر و صدا و جلوه های معنوی خودش را دارد. یکی از این اعمال صلوات فرستادن در جمع با صدای بلند است که ثواب های بسیار زیادی دارد. دیگر اذان است که امروزه در بعضی از جوامع اسلامی کم رنگ شده است و اذان صبح در بعضی از شهرها به گوش نمی رسد. عمل دیگر همین هئیت ها و عزاداری هاست که ائمه این محافل را دوست دارند. زمانی بود که تنها یک روز محفل برای ائمه برگزار می شد و آن عاشورا بود. ولی الان برای تمام اهل بیت و معصومان الهی و حتی امام زاده ها هم مراسم می گیرند. باید توجه داشته باشیم که عاشورا و فرهنگ همین مجالس است که در برابر تهاجم فرهنگی ایستاده است.»
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha