محرومیت باشگاه معروف به خاطر توهین به یحیی توره+عکس

محرومیت باشگاه معروف به خاطر توهین به یحیی توره+عکس

به گزارش « سراج24 » به نقل از سایت بی بی سی فارسی، طبق رای کمیته انضباطی فیفا، ورزشگاه خانگی زسکا مسکو در بازی آینده خانگی این تیم در لیگ قهرمانان اروپا نیمه بسته خواهد بود. این تصمیم پس از شعارهای نژاد پرستانه هواداران باشگاه روسی علیه یحیی توره بازیکن منچسترسیتی صادر شده است.

 

محکومیت این باشگاه پس از شکایت یحیی توره بازیکن منچسترسیتی علیه شعارهای هواداران این باشگاه در جریان بازی دو تیم صورت گرفته است.

 

یحیی توره در جریان بازی منچسترسیتی و زسکا مسکو در مورد شعارهای نژاد پرستانه هواداران این تیم تذکر داده بود.

 

 بخشی از طبقه اول ورزشگاه خیمکی در بازی زسکا مسکو مقابل بایرن مونیخ در تاریخ ۲۷ نوامبر بسته خواهد بود. پیش از این زسکا مسکو هرگونه توهین نژاد پرستانه علیه بازیکن منچسترسیتی را رد کرده بود.

 

در ماه مه، یوفا اعلام کرد که درصورتی که هواداران یک تیم مرتکب رفتار نژادپرستانه شوند، ورزشگاه تیم مورد نظر، بار اول نیمه تعطیل و در بار دوم کاملا تعطیل خواهد شد و در هر دو مورد، تیم ۵۰ هزار یورو جریمه نقدی می‌شود.

 

یحیی توره پس از بازی با زسکا مسکو گفته بود: "من به‌عنوان کاپیتان تیم بازوبندی را بسته بودم که رویش نوشته شده بود 'نه به نژادپرستی' و حالا از این اتفاق بسیار دلسرد و ناامید هستم. به داور مسابقه این موضوع را گفتم، من نه تنها ناامید بلکه به شدت عصبانیم."

 

بازیکن منچستر سیتی، هم در جریان بازی و هم پس از آن داور را از شعارهای نژاد پرستانه هواداران زسکا مسکو مطلع کرده بوده است.

 

 کشورهایی اروپایی  این روزها با حجم وسیعی از مهاجرت ها مواجه شده اند و همین مساله به دلیل تفاوت های فرهنگی انسان ها، تبدیل به واکنش هایی از سوی شهروندان بومی اروپا شده است که در بیشتر موارد با خشونت و درگیری همراه بوده است.

اخبار مرتبط

لیورپول ۲ - تاتنهام ۰

پیش‌بینی ستاره‌های فوتبال درباره نتیجه دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا +تصاویر

تاتنهام ۰ - ۱ آژاکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha