فرمانده نیروی انتظامی خبر داد

ناراضی بودن دشمن از برقراری امنیت در ایران/ کاهش محسوس جرائم در غرب تهران

ناراضی بودن دشمن از برقراری امنیت در ایران/ کاهش محسوس جرائم در غرب تهران

 

 

به گزارش سراج24:  سردار اسماعیل احمدی مقدم، صبح امروز با حضور در جمع فرماندهان و کارکنان انتظامی غرب استان تهران با دزدانه خواندن اقدامات دشمن در نقطه صفر مرزی گفت: دشمن راضی نیست جمهوری اسلامی ایران منطقه‌ای امن باشد.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: دشمن حتی نسبت به همپیمانان خود نیز شرمی ندارد و مشروعیتشان تابع منافع آنهاست و معتقدند رضایت مردم برایشان اهمیتی ندارد و فقط به منافع خودشان فکر می‌کنند.

احمدی مقدم تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی هیچ وابستگی تجهیزاتی به دشمن ندارد و حتی برخی کشورهای خارجی به آموزش ما نیاز دارند، وضعیت کشور ما با آنچه که دشمن خیال می‌کند قیاس مع الفارق است.

وی بیان داشت: ما باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم و در سایه رهبری الهی است که به این همه افتخار نائل می‌شویم و باید به خاطر تشییع باشکوه پیکر مطهر شهدای ناجا توسط مردم ،سجده شکر بگذاریم.

فرمانده ناجا گفت: آنچه مهم است دفاع از ارزش‌هاست و مهمترین وظیفه ما دفاع از حریم مردم و امر به معروف ونهی از منکر است و ما وظیفه خودمان را در چارچوب قانون انجام می‌دهیم.

وی رویکرد دولت یازدهم را در امور انتظامی مثبت دانست و گفت: امیدواریم با این رویکرد دولت، انسداد مرزها سرعت بیشتری پیدا کند.

کاهش جرائم و افزایش احساس امنیت در غرب استان تهران

فرمانده ناجا همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات تقویتی پلیس در غرب استان تهران گفت: کاهش جرائم و افزایش احساس امنیت در غرب استان تهران محسوس است.

وی در جواب سوالی در خصوص حادثه منطقه سراوان گفت: محل حادثه راه جدیدی بود که در منطقه کوهستانی ایجاد شده ولی متأسفانه هنوز فرصت استقرار برجک و پاسگاه های انتظامی وجود ندارد و در آن نقطه‌ای که مأموران انتظامی به کمین می‌رفتند با ضد کمین مواجه شدند، تلاش ما این است با همکاری دولت در اختصاص اعتبارات به ناجا و حل مشکلات مالی‌، اقدامات خوبی صورت گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در منطقه مرزی سراوان در حوزه اقدامات فیزیکی خلاء داشتیم ورود موادمخدر و ترویست ها به صورت متمرکز تا حدود زیادی در منطقه سراوان انجام می‌گیرد و همین گروه ترویستی ماه گذشته در کمین پلیس افتادند و مقادیر زیادی از آنها سلاح و مهمات کشف شد ولی آنان در نقطه صفر مرزی به داخل مرز پاکستان فرار کردند.

سردار احمدی مقدم تصریح کرد: مسیر دیپلماسی و اقدامات اطلاعاتی در خصوص حادثه سراوان ادامه دارد و باید حتما این ترویست ها به سزای اعمالشان برسند، تقویت یگان‌های انتظامی منطقه، برگزاری رزمایش‌ها، ارتقای آموزش‌ها و تسریع در عملیات انسداد مرزها از جمله اقدامات تقویتی پلیس خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اقدامات تقویتی پلیس در غرب استان تهران گفت: سال جاری، ارزیابی جامعی از غرب استان تهران داشتیم ساختار این منطقه نوسازی شد و متناسب با نیازهای منطقه، امکانات خوبی واگذار شد و در جهت تقویت نیروی انسانی اقدامات خوبی صورت گرفت و امسال منطقه انتظامی غرب استان تهران، 8 نمره ارتقاء یافتند.

وی کاهش جرائم، افزایش احساس امنیت در غرب استان تهران محسوس را دانست و گفت: علیرغم این توفیقات، خلاهائی نیز وجود دارد ولی کمبود نیروی انسانی ، ساختمان‌ها، تجهیزات تا پایان سال 94 به غرب استان تهران واگذار می‌شود تا در تراز سایر استان‌ها قرار گیرند.

احمدی مقدم از حوزه مرز، موادمخدر، راهنمائی ورانندگی به عنوان سه اولویت مهم پلیس یاد کرد و گفت : اولویت بعدی پلیس، طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی است و نتایج خوبی هم در حوزه راهور بدست آمده و کاهش هزار کشته، نشان دهنده پیشرفت محسوس پلیس است و اقدامات پلیس در مرزها سرعت گرفته لیکن برخی خلاها همچنان وجود دارد و در حوزه موادمخدر، با افزایش 20 درصدی کشفیات موادمخدر روبرو بودیم که در 7 ماه گذشته 300 تن موادمخدر توسط پلیس و 50 تن توسط سایر سازمانها کشف شده است.

فرمانده ناجا در خصوص امنیت مرزهای استان سیستان و بلوچستان به خبرنگاران گفت: در گذشته در این منطقه با وجود 1200 کیلومتر مرز با کشورهای خارجی، هیچ مانع فیزیکی وجود نداشت ولی در حال حاضر 300 کیلومتر با کشور افغانستان و 900 کیلومتر با کشور پاکستان انسداد مرز انجام گرفته و امروز مرز ایران با کشور افغانستان تبدیل به مرز امنی شده است.

سردار احمدی مقدم در پاسخ به سوال خبرنگاری درمورد میزان نمره ناجا گفت: مردم باید به نیروی انتظامی نمره بدهند و همه استانها با حضور 150 بازرس از ناجا مورد بازدید قرار گرفتند و می‌توان به ناجا نمره 84 از 100 را داد.

اخبار مرتبط

عدم مدیریت پسماند در سه استان شمالی کشور عامل آلودگی سواحل

والیبال ایران بر بام قاره کهن ایستاد

امام خامنه ای: پیام امید را به جامعه تزریق می کنید/قهرمان ها آموزگاران ایستادگی و امید و نشاط هستند +تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha