سردار جزایری در همایش پدافند غیرعامل:

در مقابل گرگ‌‌ها رعایت اصل مخفی ‌کاری و حفظ روحیه جنگی بسیار ضروری است

در مقابل گرگ‌‌ها رعایت اصل مخفی ‌کاری و حفظ روحیه جنگی بسیار ضروری است
به گزارش سراج24 به نقل از فارس، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در همایش گرامیداشت دهمین سالگرد پدافند غیرعامل کشور که امروز در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، اظهار داشت: زمانی که در مقابل گرگ‌‌ها قرار داریم رعایت اصل مخفی ‌کاری، حفظ روحیه جنگی و حفاظت از داشته‌ها بسیار ضرورت دارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی با خود پیام روشنی دارد و همواره ضد استکبار و خدامحور عمل کرده است، گفتمان انقلاب اسلامی، مخالف گفتمان قالب استکبار جهانی است و بدیهی است که جنگ و برخورد همچنان ادامه داشته باشد.

جزایری با تاکید بر لزوم هوشیاری و تقویت همه‌ جانبه نظام جمهوری اسلامی با بهره‌‌گیری از تجربه جنگ تحمیلی، گفت: ابزار مناسب و لازم بازدارندگی را باید در اختیار داشته باشیم و بدانیم اگر به خواب برویم بدین معنا نیست که دشمن نیز به خواب می‌‌رود. چرا با وجود تجربیات فراوان جنگ، مقوله پدافند غیرعامل در عرصه‌های مختلف دچار غفلت شد و امروز نیز با حد مطلوب فاصله بسیاری دارد. امروزه نظام جمهوری اسلامی در جنگی به مراتب سخت‌تر است.

معاون ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: یکی از خصلت‌‌های جنگ نرم واگرایی در جامعه و ایجاد مشکل برای عموم مردم برخلاف همگرایی‌های اجتماعی در جنگ سخت است، جنگ نرم، همه سطوح جامعه اعم از مسئولان و مردم را در برمی گیرد و ده‌ها و صدها برابر به نسبت جنگ سخت خسارت وارد می‌کند.

وی با اشاره به اوضاع سوریه افزود: ممکن است سوریه به یک سرزمین سوخته تبدیل شود، اما اگر مغز جامعه‌اش به تصرف درنیاید می‌تواند خود را بازسازی کند، اما عربستان که تحمیق در آن صورت گرفت و روح و فکرش را به تصرف درآورد می‌تواند صدها سال برای خود و دیگران ایجاد مشکل کند.

جزایری خاطرنشان کرد: اکنون که با جنگی ویرانگرتر از هشت سال دفاع مقدس مواجهیم و بدیهی است تمام قوای کشور باید کار کند، لذا شناخت لازم از دشمن و راهبردهای مقابله با آن باید در نظر گرفته شود و در غیر این صورت نمی‌توانیم پدافندی عمل کنیم.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح به ادامه برخوردهای دشمنان با نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: برای مقابله با این امر دو کار ضروری است، نخست باید به صورت دائم دشمن را رصد کنیم و دوم اینکه پیشگیری باید در رأس کارها قرار گیرد و به مصونیت ‌سازی و مستحکم‌ سازی در جامعه بپردازیم. اگر امور جاری و بلایای طبیعی را به این امر اضافه کنیم، همه ما بیش از گذشته به موضوع پدافند غیرعامل توجه خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

حمله جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی

کدام شناور نیروی دریایی ارتش دچار سانحه شد؟/ پایان غم انگیز مدافع ۳۲ ساله ایران

پیام تسلیت امام خامنه‌ای در پی درگذشت پدر سعید جلیلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha