آکادمی اسکار: فرایند رأی‌گیری رقابت‌های امسال آسان‌تر می‌شود

آکادمی اسکار: فرایند رأی‌گیری رقابت‌های امسال آسان‌تر می‌شود

به گزارش « سراج24 »، رأی‌گیری اسکار تا دو سال پیش به صورت پستی انجام می‌شد ولی از سال گذشته این فرایند برخی از طریق ایمیل و برخی از طریق پست انجام شد.

در حالی‌که رأی‌گیری امسال قرار است به طور کامل از طریق ایمیل انجام شود و برخی از اعضای آکادمی نسبت به این موضوع و مشکلات انجام آن اعتراض داشتند، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرده است که فرایند رأی‌گیری الکترونیکی رقابت‌های امسال ساده‌تر از سال گذشته خواهد بود.

بنا براین گزارش، رأی‌گیری اسکار 2014 از فردا و از سه جهت ساده‌تر از سال گذشته انجام می‌شود.

-اعضاء بایستی برای دسترسی به سایت اعضاء آکادمی و سایت رأی‌گیری تنها یک یوزرنیم و یک پسورد داشته باشند. پیش از این، افراد برای دسترسی به هریک از این دو سایت باید، دو یوزرنیم و دو پسورد جداگانه داشتند و این مسئله باعث بروز برخی مشکلات برای اعضاء آکادمی می‌شد.

-افراد برای دادن رأی نیازی به ثبت بارکد ندارند.

-در صورتی‌که هر یک از افراد پسورد خود را فراموش کنند آنها فورا یک ایمیل برای دسترسی به پسورد فراموش‌ شده‌اشان دریافت خواهند کرد، در صورتی‌که سال گذشته برای دسترسی مجدد به پسورد فراموش شده نیاز به طی مراحل پیچیده‌ای بود که این مسئله باعث تاخیر در رأی‌گیری می‌شد.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی که تا سال گذشته قریب به 6 هزار نفر عضو داشت، جولای امسال با دعوت از 276 تن دیگر برای پیوستن به اعضاء آکادمی، تعداد اعضایش از مرز 6 هزار نفر گذشت.

نتایج اعلام شده توسط اعضاء توسط مؤسسه سرشماری PricewaterhouseCoopers در مکانی مخفی دسته بندی شده و سپس شمارش می‌شود و سپس اسامی برندگان در قالب پاکت‌هایی مهر و موم شده در دو دو نسخه در دو کیف دستی جداگانه در دو مسیر مجزا تحت تدابیر امنیتی خاص 24 فوریه همزمان با برگزاری مراسم اسکار به سالن کداک هالیوود، لس‌آنجلس، فرستاده می‌شود.

در آنجا نیز چند تن از کارکنان این مؤسسه در پشت صحنه اسکار حضور دارند و در زمان اعلام برندگان هر یک از پاکت‌ها را پیش از آنکه هر یک از اعلام‌کنندگان نتایج به روز سن بروند، به دست آنها می‌دهند.

مؤسسه سرشماری PricewaterhouseCoopers طی 79 سال گذشته وظیفه سرشماری این آراء را به عهده داشته و رؤسای آن مدعی‌اند که طی این همه سال کوچکترین خللی به لحاظ امنیتی در کارشان به وجود نیامده است.

دفتر مرکزی این مؤسسه که بزرگترین سرویس خدماتی جهان در زمینه سرشماری است، در لندن قرار دارد که در 776 شهر از 159 کشور جهان شعبه دارد؛ 180 هزار نفر در این مؤسسه مشغول به کارند./فارس

اخبار مرتبط

«قهرمان» واجد شرایط اسکار بهترین فیلم شد

آرگو، جسدی که بزرگان هالیوود حاضر نشدند آن را احیا کنند

حمله برخی از سینماگران داخلی به «مجید مجیدی»!

0 نظر

ارسال نظر

capcha