گزارش «سراج24» از یک سیاست مدار صهیونیست دو آتشه؛

توهین مادلین آلبرایت به رهبر انقلاب و پاسخ ایران/اولین وزیر زن آمریکایی اصلاح طلب از آب درآمد + تصاویر

توهین مادلین آلبرایت به رهبر انقلاب و پاسخ ایران/اولین وزیر زن آمریکایی اصلاح طلب از آب درآمد + تصاویر

سرویس بین الملل سراج24: تاریخ 250 ساله روابط دیپلماتیک در آمریکای شمای دچار فراز و فرود های در عرصه نظریه های مختلف بین المللی بوده است اما نیمه دوم قرن بیستم عرصه جولان یک گروه از فعالان سیاسی بود که وِیژگی بارز آن تمرکز بر نهادینه کردن تفکر امپریالیسم- صهیونیسم بود که نماد این جریان را می توان افرادی همچون مادلین آلبرایت معرفی کرد.

مادلین آلبرایت یهودی با اصالت

مادلین البرایت 15 ماه مه 1937 در خانواده "یوزف کوربل" دیپلمات چک در پراگ به دنیا آمد و در سن 11 سالگی به همراه اعضای خانواده خود به آمریکا مهاجرت کرد. وی از یک خانواده اصالتاً یهودی زاده شده است، اما خود یک مسیحی اپیسکوپال است . خانواده آلبرایت مدعی هستند که سه تن از والدین بزرگ مادلین در هولوکاست جان خود را از دست داده اند.
 
اعتراف اولین سیاست مدار آمریکایی به نقش ایالات متحده در کودتای28 مرداد
 
 
مادلین آلبرایت اولین وزیر امور خارجه زن آمریکا بود. او در ابتدا یک معلم مدرسه بود. یکی از مهم‌ترین اتفاقات دوران وزارت او را می‌توان پذیرش مسئولیت کودتای 28 مرداد دانست. او اولین کسی بود که به نقش امریکا در کودتای 28 مرداد اعتراف کرد. پس از انقلاب یکی از انتقادهایی که هموراه ایرانی‌ها به آمریکایی‌ها داشته‌اند و آن را عامل بی‌اعتمادی دو کشور عنوان می‌کردند همین نقشی است که بار‌ها آمریکایی‌ها به آن اعتراف کرده‌اند ومادلین آلبرایت وزیر خارجه اسبق آمریکا در دو مرحله به طور رسمی به دلیل نقش آفرینی کشورشان در این کودتا ابراز تاسف کرد.
 
آلبرایت: ناچار به گفتگو با ایران هستیم
 
 
وزیر اسبق امور خارجه امریکا در یکی دیگر از اعترافات خود که در شبکه سی ان ان هم منتشر شده است بیان می کند: حمله آمریکا به عراق، بدرفتاری با زندانیان ابوغریب و گوانتانامو و ناکامی صلح خاورمیانه، به اعتبار آمریکا در جهان اسلام آسیب زده است. آلبرایت و همفکرانش همچنین مذاکره آمریکا با ایران و دولت های دموکراتیک مخالف واشینگتن را خواستار شدند. البته مادلین آلبرایت در یکی دیگر از اظهارات خود درباره مذاکره با ایران می گوید: ما طرفدار مذاکره با ایران به عنوان بخشی از یک استرات‍ژی برای بازداشتن تهران از توسعه برنامه تسلیحات هسته ای هستیم.  امریکا اطلاعات زیادی درباره ایران ندارد و از این رو مجبور به گفتگوست.
 
نقش مادلین در حمایت امریکا از عراق در جنگ با ایران
 
 
مادلین البرایت زمانی که در پست وزارت خارجه امریکا فعالیت می کرد، بخاطر راهکارهای سخت گیرانه خود برای حل مسائل سیاست خارجی شهرت پیدا کرد. البرایت هوادار خط مشی سخت گیرانه در رابطه با عراق بود و البته در مقابل ادعاهای جدید گری سیک هم در حالی مطرح می شود که علاوه بر اسناد معتبر بین المللی ، مقامات وقت دولت آمریکا نیز بارها به حمایت های نظامی و اطلاعاتی این کشور از رژیم صدام اعتراف کرده اند که مادلین آلبرایت وزیر خارجه اسبق ایالات متحده یکی از آنها است.
 
مادلین صهیونیست دو آتشه
 
 
هنگامی که رژیم صهیونیستی در 18 آوریل 1996و در 30 ژوئیه 2006 روستای قانا در جنوب لبنان را بمباران کرد آمریکا دو قطعنامه صادره علیه اسرائیل را وتو کرد.در سال 1996 زمانی که پطرس غالی دبیرکل وقت سازمان ملل متحد که اهل مصر است به این بمباران وحشیانه واکنش نشان داد و به همین دلیل آمریکا او را به برکناری از پست دبیرکلی تهدید کرد.در آن زمان پطرس غالی علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد موضع گیری کرد و خانم مادلین آلبرایت وزیر امور خارجه وقت آمریکا تهدید کرد که از انتخاب مجدد پطرس غالی به عنوان دبیر کل سازمان ملل متحد جلوگیری خواهد کرد.
 
حامی حقوق بشر از مرگ 500 کودک عراقی اظهار رضایت می کند
 
 
مادلین آلبرایت، رودررو با مرگ 500 هزار کودک عراقی می‌تواند بگوید «این بهایی بود که پرداخت آن ارزش‌اش را داشت.» او هم‌اکنون می‌نویسد و سخنرانی می‌کند و خود را انسانی توصیف می‌کند «شیفته‌ی حقوق بشر». همین شیفتگی و ایده‌ی زندان تدریجی است که اجازه می‌دهد تحریم‌ها بر ایران حاکم بشود و مردمان کشور به نابودی بیافتند. دارو در بیمارستان‌های این کشور یافت نمی‌شود و ارزش سهام سقوط کرده است. ریال 15 درصد ارزش خود را یک شبه از دست می‌دهد. کمی مانده تا قحطی بچه‌ها دوباره شروع بشود.
 
اولین وزیر زن امریکایی اصلاح طلب از آب درآمد 
 
 
 
وقتی مجلس ششم تشکیل شد خانم مادلین آلبرایت وزیر خارجه وقت آمریکا ابراز خوشحالی کرد که مجلس به دست اصلاح طلبان افتاده است ولی اعلام کرد که هنوز نهادهای انتصابی در ایران هستند که جای نگرانی دارد و در مجلس نیز همین حرف تکرار می‌شد یعنی آن چیزی که ما از ولایت فقیه می‌فهمیم آنها نمی‌فهمیدند و حرف دیگری می‌زدند.
 
توهین مادلین آلبرایت به رهبر انقلاب
 
 
در جریان دوره موقت پیشین ایجاد روابط حسنه، یعنی زمانی که محمد خاتمی رئیس جمهور بود، مادلین آلبرایت، وزیر وقت امور خارجه، به رهبری ایران لطمه زد و در سخنرانی خود در سال ۲۰۰۰ مقامات حکومت ایران را به مقامات «منتخب» و «غیر منتخب» تقسیم بندی کرد. این اظهارات به مثابه توهینی جدی به رهبر ایران بود، که در واقع تصمیم گیرنده نهایی در مورد مسائل مختلف امنیت ملی ایران است و توسط نهاد روحانی انتخاب می‌شود که منتخب مردم است. دولت کلینتون با تلاش برای بالا بردن جایگاه خاتمی نسبت به رهبری ایران، ایشان در واقع رئیس جمهور اصلاح طلب محبود را تضعیف کرده و تلاش‌ها برای مصالحه را متوقف کردند.
 
ارتباط وندی شرمن با مادلین آلبرایت
 
 
بازگشت دوباره شرمن به دستگاه سیاست خارجی آمریکا به دوران مادلین آلبرایت، وزیر خارجه بیل کلینتون مربوط می‌شود. او علاوه بر مادلین آلبرایت، سمت مشاور برای هیلاری کلینتون در کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2008 را نیز در کارنامه خود دارد. اما اینکه چرا دولت واشنگتن، در آن برهه تصمیم گرفت شرمن را به عنوان سرپرست تیم مذاکره کننده آمریکا عازم ترکیه کند، به نفوذ و شهرت او باز می‌گردد، از این روست که این دیپلمات کهنه کار آمریکایی معمولا در مذاکرات و نشست‌های بسیار مهم دیپلماتیک حضور پیدا کرده و در مواقع ضروری به عنوان برگ برنده آمریکا مطرح بوده است. ماجرای این شهرت به فعالیت‌های وی در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون باز می‌گردد. شرمن در آن دوران به همراه مادلین آلبرایت، وزیر خارجه وقت آمریکا، ریاست هیئت مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا را بر عهده داشت؛ مذاکراتی که در نهایت به توافق هسته‌ای کره شمالی و آمریکا منجر شد. وی به دلیل فعالیت‌هایی که منجر به توافق هسته‌ای آمریکا با کره شمالی در سال 1997 در زمان ریاست جمهوری کلینتون شد به "در باز کن" وزارت خارجه آمریکا معروف است.
 

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

6 نظر

1392/08/04 - 12:16

خوب که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

کوروش
1392/08/06 - 00:16

نگارنده مطلب فوق بي مطالعه و در حقيقت بيسواد تر از ادم هاي معمولي است جاي تاسف است كه براي خوش امدن يك تشكيلات محفلي در مقام تحريف حقائق برايي

ناشناس

ارسال نظر

capcha