قشقاوی:

توافقات کنسولی بین ایران با کانادا و انگلیس در حال وقوع است

توافقات کنسولی بین ایران با کانادا و انگلیس در حال وقوع است

به گزارش سراج24 به نقل از مهر، حسن قشقاوی معاون وزیر خارجه صبح امروز در حاشیه همایش بین‌المللی "غزنه " در پاسخ به سئوال خبرنگاران گفت: فضای عمومی اکثر نمایندگان محترم هم در صحن علنی و هم در کمیسیون امنیت ملی نسبت به عملکرد وزیر خارجه و تیم هسته‌ای ایران معطوف به حفظ منافع و امنیت ملی بوده و کاملا مثبت و سازنده است.

وی با اشاره به جلسه دیروز معاونان وزیر با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:  این جلسه فضای نقد و بررسی و پرسش و پاسخ آکنده از روحیه تعامل و صمیمیت بوده و به نظرم پاسخ همکاران ما کاملا اقناعی و مستدل بوده است و آثار رضایت و امتنان در نتیجه‌گیری جلسه مشهود بود.

قشقاوی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران درباره محرمانه بودن مذاکرات گفت: البته لازمه دموکراسی و آزادی بیان فضای نقد و انتقاد آزادانه در جامعه است که نظام جمهوری اسلامی آن را پذیرفته است و به آن عمل می‌کند. آنچه که مسلم است این موضوع یک مسئله شکلی است که معمولا طرفین مذاکره نحوه پردازش رسانه‌ای توافق‌ها را تعیین و بدان عمل می‌کنند. تاکنون هیچ یک از اعضای 1+5 از توافق حاصله در این خصوص تخطی نکرده‌اند.

معاون وزیر خارجه افزود: البته محافل رسانه ای صهیونیستی و یا مقامات غربی حامی صهیونیزم اظهاراتی مطرح کرده‌اند که تکلیف قرآنی در این خصوص واضح است «ان جائکم فاسق بنبأ فتبینوا» همانطوری که در ذهن و دل مردم ما، این اشخاص و محافل بی‌اعتبار هستند، نمی‌توان با استناد به حرف‌های فاسقین به انتقاد از عملکرد خودی‌ها پرداخت و عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور را زیر سئوال برد.

قشقاوی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران درباره نحوه حل مشکلات کنسولی هموطنان مقیم کانادا و انگلیس گفت: اقدامات مثبتی برای حل مشکلات کنسولی هموطنان در کانادا و انگلیس و توافقاتی بین طرف ایرانی و کانادایی و انگلیسی در حال وقوع است که در صورت نتیجه نهایی به زودی اخبار آن برای اطلاع افکار عمومی منتشر خواهد شد.

اخبار مرتبط

حمله جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی

کدام شناور نیروی دریایی ارتش دچار سانحه شد؟/ پایان غم انگیز مدافع ۳۲ ساله ایران

پیام تسلیت امام خامنه‌ای در پی درگذشت پدر سعید جلیلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha