نیویورک تایمز:

کاخ سفید در حال بررسی ارائه پیشنهاد دسترسی به دارایی‌های مسدود شده ایران در آمریکاست

کاخ سفید در حال بررسی ارائه پیشنهاد دسترسی به دارایی‌های مسدود شده ایران در آمریکاست

به گزارش « سراج24» به نقل از روزنامه نیویورک‌تایمز، یک مقام بلندپایه آمریکایی روز پنجشنبه اعلام کرد دولت اوباما در حال سنگین و سبک کردن پیشنهادی برای کاهش شدت تحریم‌ها علیه ایران با ارائه پیشنهاد دسترسی به میلیاردها دلار دارایی‌های مسدود شده تهران در آمریکاست. به نوشته این روزنامه آمریکایی این پیشنهاد در صورتی است که ایران گام‌های مشخصی برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای خود بردارد.

یکی از مقامات بلندپایه آمریکایی با اعلام این خبر گفت که در این زمینه دسترسی به میلیاردها دلار از دارایی های مسدود شده دولت ایران برر سی می شود.

وی افزود: «چنین طرحی که بنابر آن آمریکا دارایی‌های خارجی ایران را آزاد می کند، از بروز تنش‌های سیاسی و دیپلماتیک در لغو تحریم ها که مورد توافق شماری از کشورها بود، جلوگیری می‌کند.»

این سیاستمدار آمریکایی در ادامه گفت که این اقدام به اوباما امکان انعطاف پذیری در واکنش به پیشنهادهایی که ایرانی ها در جریان مذاکرات داده اند را فراهم می‌کند بدون اینکه به تحریم هایی که برای سالها علیه ایران اعمال شده، لطمه وارد کند.

پیش از این یک خبرگزاری آمریکایی گزارش داده بود دولت اوباما به دنبال آن است که به جای رفع تحریم‌ها به ایران اجازه دسترسی به بخشی از دارایی‌های مسدود شده در بانک‌های خارجی را بدهد./فارس

اخبار مرتبط

نیویورک‌تایمز: شهرام امیری پیش از ترک ایران برای سیا جاسوسی می‌کرد

جزئیات ۱۴ ماه مذاکره پنهانی برای تبادل زندانیان

لغو تحریم‌ها در کانون اصلی مذاکرات هسته‌ای ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha