حجت الاسلام غیاث در گفتگو با «سراج24» مطرح کرد:

اهمیت بعد تربیتی دعای عرفه

اهمیت بعد تربیتی دعای عرفه

 

حجت الاسلام غیاث در گفتگو با خبرنگار فرهنگی «سراج24»، درباره عظمت روز عرفه و اهمیت حضور حاجیان در صحرای عرفات اظهار داشت: یکی از اعمال و مناسک حج در روز نهم ذیحجه حضور در سرزمین عرفات از اذان ظهر تا اذان مغرب همان روز است.

 

این کارشناس مسائل مذهبی بر همین اساس تصریح کرد: صحرای عرفات، مکان عرفان، معرفت و اقرار به گناهان است که در روایات معصومین(ع) بسیار بر اهمیت و معرفت به آن تأکید شده است.

 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دعا یک ابزار تربیتی است، یادآور شد: انسان همه جا به دعا نیاز دارد و در هر فرصتی باید تلاش کند با نام و یاد خدا همراه شود، از جمله در فرصت های مناسبی مثل روز عرفه با  جملاتی که معصومین(ع) به ما یاد داده اند که همین دعا یک ابزار تربیتی و زمینه ای برای تکامل انسان است.

 

حجت الاسلام غیاث در پایان با اشاره به این نکته که خداوند در قرآن فرموده است انسان را برای بندگی آفریده، خاطرنشان کرد: دعای عرفه دعایی است که امام حسین(ع) در یکی از سال هایی که مشرف به حج شدند در پای کوه جبل الرحمه زمزمه کردند، متن این دعا در باب خداشناسی، خودشناسی، اظهار تنفر از بدی ها و میل به خوبی و نیکی هاست که انسان باید تلاش کند به آن توجه ورزد.

اخبار مرتبط

هیچ مجوزی برای حضور ایرانیان در اربعین صادر نمی‌شود/برخی به دنبال تخریب روابط دو کشور هستند

ایستادگی ملت ما در برابر استکبار برگرفته از مکتب امام حسین(ع) است

چرا نذری دادن برای عزای امام حسین(ع) از موکدات است؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha