تعریف سیداحمد خاتمی از نرمش قهرمانانه

تعریف سیداحمد خاتمی از نرمش قهرمانانه

به گزارش سراج24: آیت‌الله سیداحمد خاتمی در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله سیدجواد مدرسی از علمای برجسته استان یزد که همزمان با شب شهادت امام محمد باقر(ع) در مسجد بیاق خان این شهر برگزار شد، به ره‌اندازی بسیج فرهنگی با تشکیل حوزه‌های علمیه در زمام حیات امام باقر (ع) و امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد و گفت: این دو امام بزرگوار (ع) حوزه علمیه را در یک چهار دیواری قرار ندادند بلکه حوزه را به خانه‌های مردم بردند و این باید مورد توجه مسئولان حوزه‌های علمیه واقع شود.

وی با اشاره به تعریف بصیرت به عنوان پیدا کردن راه، شناختن دشمن و شناسایی اهداف دشمن، گفت: احزاب و گروه‌های مختلفی در دوران مختلف به دنبال استفاده ابزاری بویژه از جوانان برای رسیدن به قدرت هستند ولی باید توجه کرد که چراغ راه، ولایت است و تنها حرکت کردن در مسیر ولایت، عاقبت دارد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه، سیاست مقام معظم رهبری در عرصه داخلی را مسأله وحدت، همدلی و تقویت دولت‌های پس از انقلاب در جهت رفع مشکلات مردم خواند و تصریح کرد: از هر تلاشی از سوی دولت که موجب شود مشکل و گره‌ای از کار مردم باز شود، حمایت می‌کنیم. البته این کار با اعتدال به معنای واقعی و در عمل شکل می‌گیرد و افراطی‌گری‌ها هیچ‌گاه به سود دولت‌ها نبوده و نخواهد بود.

احمد خاتمی با بیان اینکه مردم در انتخابات به اعتدال رای دادند نه به افراطی‌گری، خطاب به دولت گفت: کسانی که در فتنه ۸۸ یا معرکه‌گردان یا سیاه‌لشکر بودند، تندروهای افراطی بودند و به درد اداره مملکت نمی‌خورند. افراطی‌های تندروی فتنه‌گر به امام(ره) وفا نکردند و ولله به شما هم وفا نخواهند کرد. وی افزود: شعار دولت محترم بسیار خوب است و باید آن شعار را در عمل پیاده کنند، بویژه در عزل‌ها و نصب‌ها و با توجه به فراوان بودن مدیرانی که بدون وابستگی به حزب و گروه در خط نظام و ولایت حرکت می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه، خط ولایت در عرصه خارجی در مقطع کنونی را نرمش قهرمانانه خواند و یکی از الگوهای این نرمش قهرمانانه را صلح حدیبیه عنوان کرد که در آن پیامبر اسلام(ص) و پیروان او از مدینه با بت‌پرستان قریش پیمان صلح بستند و بلافاصله پس از آن سوره فتح نازل شد و در واقع فتح مبین قرآن همین نرمش قهرمانانه است.

وی اضافه کرد: کوتاه نیامدن از اصول که نفرت از استکبار و کفر نیز جزو همانهاست، صلح از موضع قدرت و توجه به استحکام داخلی و نیز جلوگیری از هر تنشی که می‌تواند منجر به لطمه خوردن آن شود، از نکات و شرایط قابل توجه در این نرمش قهرمانانه است.

اخبار مرتبط

تعریف فقر باید تغییر کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha