مادر شهید احمدی روشن در دانشگاه علامه طباطبایی:

تنها گناه مصطفی تلاش برای استقلال کشور بود

تنها گناه مصطفی تلاش برای استقلال کشور بود

به گزارش سراج24 به نقل از تسنیم، صدیقه سالاریان مادر شهید احمدی روشن در نشستی که با عنوان "دادگاه نمادین محاکمه منافقین توسط دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی" در این دانشگاه برگزار شد، گفت: دشمن نادان انقلاب مصطفی را مقابل دانشگاه شما به شهادت رساند و این در حالی بود که او نظامی نبود و به جز دوران سربازی با اسلحه هیچ سروکاری نداشت.

وی افزود: مصطفی همواره دلش برای مردم و ملتش می‌تپید و بسیار مهربان و خوشرو بود چنان که لبخندی که در عکس‌های او می‌بینید، لبخند همیشگی‌اش بود و کمتر کسی چهره ناراحت و یا عصبانی او را می‌دید. 

مادر شهید احمدی روشن با بیان اینکه مصطفی در راه علم و دانش گام برداشت و هدفش استفاده از انرژی هسته‌ای در کمک به مردم کشورش بود، گفت: انرژی هسته‌ای که مورد نظر ما و مصطفی بود، آن مفهومی که کشورهای غربی از انرژی هسته‌ای دارند نبوده و نیست، او به دنبال استفاده از انرژی هسته‌ای برای درمان بیماری‌ها و کم کردن مشکلات مردم کشورش بود.

وی ادامه داد: کسانی که دم از آزادی و حقوق بشر می‌زنند چگونه آزادی یک شهروند ایرانی را از او می‌گیرند و وارد شهر و نزدیک خانه‌اش می‌شوند و او را ترور می‌کنند. 

سالاریان افزود: البته من معتقدم اسم این رفتار ترور نیست. زیرا آنها با این اقدام خود مصطفی را به شهادت رساندند و از نظر ما کسی که در راه دین و کشورش به شهادت می‌رسد نمرده است و روح او در حضور خدا زنده است. 

وی با اشاره به تناقض سازمان‌های جهانی و کشورهای غربی در دفاع از حقوق بشر ادامه داد: وقتی کسانی که این جنایت را انجام داده‌اند دادگاهی می‌کنیم، کشورهای غربی و تروریست‌ها عنوان می‌کنند حقوق بشر در ایران زیر سوال رفته است و همه این رفتارها به دلیل دشمنی آنها با کشور ایران است. 

مادر شهید  احمدی روشن افزود: شنیدم کسی که در ترور صیاد شیرازی و مصطفی نقش داشته است و برخی از مراحل قبل از ترور را انجام داده است، در حمله مردم عراق به پادگان اشرف کشته شده است. این فرد هر چند به ظاهر ایرانی بوده‌‌، اما به هیچ عنوان نمی‌توان نام ایرانی را بر وی نهاد. آنها همان کسانی بودند که در دوران 8 سال دفاع مقدس پاسداران را سر می‌بریدند و امروز فرزندان آنها را به شهادت می‌رسانند و این رفتار از نظر آنها هرگز به پایان نمی‌رسد. 

وی با اشاره به ترور 5 شهید هسته‌ای این طی سال‌های اخیر به روز شهادت مصطفی احمدی روشن و برنامه او در این روز اشاره کرد و گفت: ساعت 9:11 روز 21 دی‌ماه 1390 مصطفی به شهادت رسید و این در حالی بود که من ساعت 8:12 با او صحبت کردم و قرار گذاشتم ساعت 11 او را در مقابل ساختمان محل کارش ملاقات کنم.

سالاریان افزود: مصطفی قرار نبود آن روز به تهران بیاید، اما به دلیل جلسه مهمی که داشت، شب قبل از نطنز به تهران آمد. 

وی با بیان اینکه مصطفی به چه گناهی اینگونه ناجوانمردانه به شهادت رسید، افزود: فرزند 4 ساله مصطفی هنوز هم قبر پدرش را ندیده است و مدام سراغ پدرش را می‌گیرد و فکر می‌کند پدرش همچنان در ماموریت است.

مادر شهید  احمدی روشن افزود: مصطفی در میدان جنگ شهید نشد و تنها گناهش این بود که نمی‌خواست استقلال کشورش زیر سوال رود و کشورش دوباره در سلطه بیگانگان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مردم ایران از سال 42 برای استقلال کشورمان همچنان شهید تقدیم می‌کنند، افزود: مادیات در زندگی همه افراد مهم است، اما من از شما دانشجویان تقاضا دارم کمی صبر داشته باشیم و نگذاریم آزادی‌مان به راحتی زیر سوال رود.

اخبار مرتبط

حمله جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی

کدام شناور نیروی دریایی ارتش دچار سانحه شد؟/ پایان غم انگیز مدافع ۳۲ ساله ایران

پیام تسلیت امام خامنه‌ای در پی درگذشت پدر سعید جلیلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha