یک کارشناس سوئیسی مطرح کرد:

خلع سلاح شیمیایی کنترل شده سوریه، عامل اقتدار بیشتر بشار اسد

خلع سلاح شیمیایی کنترل شده سوریه، عامل اقتدار بیشتر بشار اسد

به گزارش سراج24 ، دکتر "الیور ترانرت" از محققان و کارشناسان سوئیسی و رئیس تینک تانکی در مرکز مطالعات امنیتCSS)) زوریخ در گفتگو با "دویچه وله" آلمان درباره شروع کار بازرسان سازمان ملل و سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای بازرسی از این تسلیحات در سوریه و موافقت بشار اسد در این باره اظهار داشت: من فکر می کنم که رهبری سوریه و بشار اسد یک تصمیم اساسی گرفته است. برای اسد بهتر است که در چهارچوب یک توافقنامه بین المللی روی تسلیحات شیمیایی خود انصراف دهد تا اینکه خود را در معرض خطر حمله نظامی آمریکا علیه کشورش قرار دهد.

وی افزود: رئیس جمهوری آمریکا و بسیاری از دولتهای اروپایی بر این عقیده اند که اسد دیگر یک رئیس جمهوری مشروع برای سوریه نیست و این ادعا بالاتر از این است که اسد تسلیحات شیمیایی علیه ملت خود به کار گرفته است.

به گزارش تسنیم ، این کارشناس آلمانی در ادامه خلع سلاح شیمیایی کنترل شده سوریه را عاملی برای قدرتمند شدن جایگاه اسد به عنوان نماینده دولت دانسته و در بخش دیگری از این گفتگو خاطر نشان کرد که برخی گروههای مخالف در سوریه می خواهند از این امر جلوگیری به عمل آورند.

اخبار مرتبط

مسئولیت تبعات تجاوز نادرست اخیر به سوریه، با سه کشور غربی و حامیان این تجاوز است/ ایران در کنار دولت و مردم سوریه خواهد ماند

بشار اسد در چهره‌ یک مبارز و مقاوم بزرگ ظاهر شد/ اگر سران کشورها و ملت‌های منطقه تصمیم قاطع بر مقاومت بگیرند، دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

نتانیاهو طی پیامی به اسد: سوریه را بمباران می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha