اهانت هفته‌نامه اکسپرس به مسلمانان/اسلام‌ستیزی سریالی نشریات فرانسوی

اهانت هفته‌نامه اکسپرس به مسلمانان/اسلام‌ستیزی سریالی نشریات فرانسوی

به گزارش « سراج24 »، هفته‌نامه فرانسوی «اکسپرس»(Express) در آخرین شماره خود مطالبی را در رابطه با مسلمانان منتشر و به آنان اهانت کرد.

این هفته‌نامه روی جلد جدیدترین شماره خود که امروز چهارشنبه منتشر شده، ضمن انتشار تصویر بزرگ ویترین فروشگاهی از پوشش‌های اسلامی، اسلام را مساوی با فرقه‌گرایی دانست و آن را خطری برای جامعه توصیف کرد.

سردبیر این روزنامه برای توجیه این کار خود در بخش سرمقاله نوشت: اکسپرس نمی‌تواند در برابر مسائل روز از جمله اسلام در فرانسه ساکت بماند؛ اسلامی که امروز همچنان دنبال یافتن جایگاهی برای خود در فرانسه است و شهروندان فرانسوی که هنوز نمی‌توانند مسلمانان را به عنوان یک شهروند در میان خود بپذیرند، همه و همه نشان‌دهنده خطر فرقه‌گرایی در فرانسه است.

وی در ادامه به طرز ظاهرفریبانه‌ای، مبارزه با خطر فرقه‌گرایی را امری لازم برای مسلمانان و غیر مسلمانان برشمرد و علت چاپ تصاویر تحریک‌آمیز روی جلدش را جذب خواننده معرفی کرد تا با خرید و مطالعه محتوای آن، از مطالب درس‌آموز و مقصود اصلی نویسنده آگاه شوند.

گفتنی است، پیش‌تر نیز هفته‌نامه فرانسوی اکسپرس با انتشار مطالب مشابهی به مسلمانان اهانت و اسلام را موجب ترس و امری ناراحت‌کننده و مزاحم توصیف کرده بود.

اخبار مرتبط

ترجمه خاطرات جاسوس فرانسه به چاپ پنجم رسید

ماجرای انصراف شهید زین الدین از حضور در دانشگاه فرانسه

نامه‌ای از مسیح مقدس به شارلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha