رئیس جمهوری که می خواهد رکوردار ریاست دولت شود

رئیس جمهوری که می خواهد رکوردار ریاست دولت شود

به گزارش سراج24 به نقل از رویترز؛ "امامعلی رحمان" رئیس جمهور تاجیکستان در حالی قصد دارد بار دیگر در انتخابات 6 نوامبر شرکت کند که در صورت پیروزی می تواند برای 3 دهه متوالی قدرت را در این کشور در اختیار داشته باشد.

غرب روند دموکراسی در تاجیکستان را زیر سئوال برده و مدعی است که انتخابات در تاجیکستان بر اساس استانداردهای دموکراتیک برگزار نمی شود.

"رحمان" اصلاحاتی را در قانون اساسی تاجیکستان انجام داده که به وی امکان می دهد تا بارها در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و زمام امور را در این کشور در اختیار داشته باشد.

وی در سال 2006 میلادی توانست بیش از 3/79 درصد آرا را کسب کند. اگر وی بتواند در این انتخابات نیز به پیروزی دست یابد، آخرین باری خواهد بود که بر اساس قانون اساسی فعلی می تواند رئیس جمهور تاجیکستان شود.

مخالفان دولت تاجیکستان موضعی ضعیف دارند و متفرق هستند. به نظر می رسد رحمان 61 ساله بتواند به راحتی در انتخابات نوامبر به پیروزی برسد.

صفر صفراف معاون رئیس جمهور تاجیکستان تاکید کرد، امامعلی رحمان رسما برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است. به نظر می رسد امروز چهارشنبه 5 نامزد دیگر نیز برای شرکت در این انتخابات ثبت نام خواهند کرد که همگی به رحمان وفادار هستند.

اخبار مرتبط

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

هدف ترامپ توافق جدید با ایران است!

0 نظر

ارسال نظر

capcha