در پی احتمال برگزاری مراسم برائت از مشرکین

پلیس و دولت سعودی حجاج را تهدید کردند!

پلیس و دولت سعودی حجاج را تهدید کردند!

 

به گزارش «سراج24» شبکه العربیه خبر داد که دکتر" بندر الحجاج" وزیر حج عربستان سعودی از تمام حجاج کشورهای اسلامی خواست تا از سیاسی کردن مناسک امسال با توجه به تحولات جاری در منطقه و جهان اسلام پرهیز کنند .
این خبر در حالی منتشر می شود که چند روز پیش  سعد الخلیاوی، فرمانده نیروهای امنیتی حج گفته بود که «ما اجازه هر گونه تلاش برای بهره‌برداری از این گردهمایی برای اهدافی که ربطی به این آداب و رسوم ندارد را نخواهیم داد ».
 
وی تاکید کرد که این مقررات از پیش از بهار عربی و مسائل سیاسی جاری در کشورهای عربی و اسلامی وجود داشته است و مربوط به تحولات جدید نبوده بلکه هدف صرف دینی نگه داشتن مراسم حج و دوری گزیدن از مسائل سیاسی است..
 
در همین راستا شیخ "محمد مختار جمعه" وزیر اوقاف مصر در برنامه ای تلویزیونی در همین باره اعلام کرده بود که "الازهر" فتوایی در تحریم فعالیت های سیاسی در طول مراسم حج صادر کرده است.
 
وی گفت: تمام ائمه جمعه و مفتی های الازهر در جمعه گذشته این فتوا راصادر کرده اند که هرگونه فعالیت غیر دینی و سیاسی در مراسم حج حرام است و وزارت اوقاف مصر به دولت عربستان اعلام کرده در صورت وقوع چنین حوادثی خاطیان حتی قبل از پایان مناسک حجشان به کشورشان بازگردانده شوند.
 

اخبار مرتبط

با پیام رهبر انقلاب گشایش‌هایی در وضعیت حجاج صورت گرفت

پیام آیت‌الله جوادی‌ آملی به حجاج

حجاج مراقب اعتقادات خود باشند ؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha