رونمایی از نوشته مقام معظم رهبری بر کتاب «لشکر خوبان»

رونمایی از نوشته مقام معظم رهبری بر کتاب «لشکر خوبان»

به گزارش « سراج24 »، این مراسم، به همت موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی -دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای- در روز دوشنبه پانزدهم مهرماه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در تالار غدیر وزارت کشور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.  
 
رهبر انقلاب اسلامی پیش از این در حاشیه یکی از دیدارهایشان فرموده بودند: «این کتاب لشکرخوبان پر است از اعجاب و عظمت ناگفته‌ی رزمندگان غواص و اطلاعات عملیات جنگ. در ایامی که این کتاب را می‌خواندم بارها و بارها متاثر شدم.»  
 
کتاب « لشکر خوبان » خاطرات داستانی مهدی قلی رضایی از رزمندگان قدیمی آذربایجان است. مهدی قلی در این کتاب اغلب خاطراتی از لشکر عاشورا روایت کرده است.این کتاب نوجوانی را به یاد می آورد که با سماجت و همت ستودنی،سخت ترین و ناگهانی ترین لحظات میدانهای خطر و حادثه را تجربه کرد و از هر جنگ و عملیاتی یادگار زخمی بر خود انداخت.  
 
این خاطرات به قلم معصومه سپهری که پیش از این خاطرات نورالدین عافی در کتاب « نورالدین پسر ایران» با تدوین وی به چاپ رسیده‌بود، نوشته شده‌است.  
 
گفتنی است؛مهدی قلی، در روایت خود، جنگ را نه از منظر خاطره، بلکه گاه از چشم یک منتقد نگریسته است و همین شاید بتواند گامی نو در فهم زوایای گوناگون نبرد هشت سالة مردم ایران باشد./سوره مهر

اخبار مرتبط

نماز رهبر انقلاب در بیمارستان + عکس

مباهله؛ صحنه تمایز حق و باطل+فیلم

با ولایت عاقبت‌ها خیر هست/ با ولی هرکس نباشد غیر هست

0 نظر

ارسال نظر

capcha