مادورو:

در صورت ادامه دسیسه چینی ها تمام دیپلمات های آمریکایی را اخراج می کنیم

در صورت ادامه دسیسه چینی ها تمام دیپلمات های آمریکایی را اخراج می کنیم

به گزارش « سراج24 » به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان«ال پائیس»؛ نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز چهارشنبه در مصاحبه ای تلوزیونی اطمینان داده است که در صورت ادامه بی احترامی های مقامات واشنگتن تمامی دیپلمات های آمریکایی در این کشور آمریکای لاتینی را اخراج خواهد کرد.

مادورو در این مصاحبه خبری ضمن اشاره به اخراج سه تن از دیپلمات های آمریکایی از کاراکاس، پایتخت این کشور اسپانیایی زبان گفت: ما به دلیل در دست داشتن اسناد و مدارکی مبنی بر دسیسه چینی دیپلمات های آمریکایی علیه دولتمان تصمیم گرفتیم تا سه تن از این افراد را اخراج کنیم. این افراد در اموری دخالت کرده اند که نباید در این باره دخالت کنند. این افراد با برخی از اعضای اپوزیسیون کشور ما در ارتباط بوده اند.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه افزود: ما به دولت باراک اوباما هشدار می دهیم در صورتی که دیپلمات های آمریکایی به اینگونه روابط خودبا اپوزیسیون ادامه دهند و در صدد  دسیسه چینی و خرابکاری در کشور ما برآیند تمامی دیپلمات های این کشور را اخراج می کنیم.

روز سه شنبه نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا از الیاس خائو، وزیر خارجه این کشور خواست تا سه تن از دیپلمات های آمریکایی را اخراج کند و اعلام کرد آن ها برای ترک ونزوئلا تنها 48 ساعت زمان دارند.

مقامات کاخ سفید در اقدامی تلافی جویانه سه تن از دیپلمات های ونزوئلا در آمریکا را اخراج کرد. دی این بیانیه چنین آمده است: دولت ونزوئلا به شدت این اقدام مقامات کاخ سفید را محکوم می کنیم زیرا که دیپلمات های ما همچون دیپلمات های این کشور با هیچ گروه دیگری در ارتباط نبوده اند و تمام تلاش خود را به کار نگرفته اند تا در کشور بیثباتی و هرج و مرج ایجاد کنند//تسنیم.

اخبار مرتبط

استونی 2 دیپلمات روس را اخراج کرد

واکنش نامتعارف سفیر آمریکا در قطر به خبر اخراج کومی

ترامپ هم انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را به تاخیر انداخت

0 نظر

ارسال نظر

capcha