رحیم صفوی در همایش مطالعه علمی ایثار و شهادت:

امروز دیگر پیام ما صرفا آزادی کربلا و قدس شریف نیست

امروز دیگر پیام ما صرفا آزادی کربلا و قدس شریف نیست

به گزارش سراج24 به نقل از تسنیم، سید رحیم صفوی از سرداران دوران دفاع مقدس و دستیار و مشاور مقام معظم رهبری عصر امروز 10 مهر ماه در آئین اختتامیه نخستین همایش مطالعه علمی ایثار و شهادت گفت: شهادت یک عمل است، علم نیست. عملی که برگرفته از معرفتی ورای علم بشری است که بر مبنای آن شهدا می‌توانند چیزی را ببینند که ما نمی‌توانیم ببینیم.

وی با بیان اینکه راز ماندگاری نظام جمهوری اسلامی ایران جانفشانی شهدا و ایثارگران است، افزود: رمز ایستادگی و عزت ما را باید در جانفشانی شهدا در راه خدا جستجو کرد. اگر شهدا نبودند من و شما نبودیم و انقلاب اسلامی هم نبود. آن‌ها جان خود را دادند تا ایران اسلامی و انقلاب بماند.

به گفته صفوی شهدا با جهادشان به سیر و سلوک عملی پرداختند، سلوکی که سالکان نظری نمی‌توانند حتی به گرد پای آنان برسند. این سردار دوران دفاع مقدس ادامه داد: شهدا راز و رمز اطاعت از خدا را در جهاد و شهادت دیدند و شهادت را مایه کرامت و عزت مسلمانان می‌دانستند.

دستیار و مشاور رهبر انقلاب اظهار کرد: از روزی که مسلمانان سلاح جهاد و شهادت را بر زمین گذاشتند غربی‌ها و استعمارگران لباس ذلت بر تن آن‌ها کردند، آنانی که به جهاد روی‌نیاوردند باعث شدند که فلسطین عزیز 65 سال در دست ناپاک صهیونیست‌های کودک‌کش و جنایتکار بماند.

وی اعلام کرد: ما حامیانی غربی و شرقی، صهیونیست‌ها و اروپائیانی را که به عراق سلاح شیمیایی دادند، شریک جرم صدام می‌دانیم. آن‌ها هم دستشان به خون شهدای ما آلوده است. این‌ها هر کدامشان بعد از این حمایت‌ها و دشمنی با جمهوری اسلامی دچار بحران‌ها و بدبختی‌هایی شدند و آن‌هایی هم که به چنین مشکلاتی دچار نشدند در آینده خواهند شد.

این پاسدار جبهه‌های دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ما با امام راحل(ره) و شهدا عهد بسته‌ایم که پاسدار این انقلاب باشیم، گفت: امروز پیام انقلاب، امام و شهدای عزیمان را از گلوی مسلمانان دیگر کشورها در جنبش بیداری اسلامی می‌شنویم و جستجو می‌کنیم.

وی افزود: امروز دیگر پیام ما صرفا آزادی کربلا و قدس شریف نیست، بلکه پیام امروز ما نجات همه بشریت مظلوم از دست ظالمان عالم است. ما به صلح جهانی می‌اندیشیم زیرا دلیل ظهور امام زمان(عج) برقراری صلح جهانی است؛ به همین دلیل ما امروز برای استقرار صلح جهانی در سراسر دنیا به جهاد رو می‌آوریم.

رحیم صفوی با اشاره به ملاقات امروزش با خانواده شهیدان «الله‌دادی» در منطقه کن تهران، توضیح داد: امروز پدر و مادر پیر دو برادر شهید را دیدم که بسیار بر من تاثیر گذاشتند. هم دو فرزندشان در جبهه شهید شدن و هم دامادشان به شهادت رسیده است. دو دختر این پدر و مادر هم به مرگ طبیعی از دنیا رفته‌اند. نور عجیبی در چهره پدر شهیدان ‌الله دادی» مشاهده کردم و وقتی با او سخن می‌گفتیم از ایشان خواستم که برای من دعا کنند؛ ایشان دعا فرمودند و گفتند «خدا شما را به مقام صبر برساند» که این مقام والایی است. پیش از شهادت فرزندان‌مان خداوند به ما صبر عنایت کرد.

صفوی در پایان گفت: این رمز مهمی است که در چنین شرایطی می‌تواند ما را یاری رساند. صبر و استقامت و ایستادگی رمز پیروزی ما در برابر دشمنان است.

اخبار مرتبط

حمله جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی

کدام شناور نیروی دریایی ارتش دچار سانحه شد؟/ پایان غم انگیز مدافع ۳۲ ساله ایران

پیام تسلیت امام خامنه‌ای در پی درگذشت پدر سعید جلیلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha