آمریکا ما را به ایران نخواهد فروخت!

آمریکا ما را به ایران نخواهد فروخت!

به گزارش « سراج24 »، العالم نوشت؛ ترس و وحشت حکام عرب حاشیه خلیج فارس از روابط ایران و آمریکا خواب راحت را از آنها گرفته است، چرا که آنها از این واهمه دارند که این همه خوش خدمتی آنها به واشنگتن در چند دهه گذشته یک شبه نابود شود و آمریکا این جماعت را به ایران بفروشد.

این نگرانی در مصاحبه اخیر وزیر خارجه حکومت آل خلیفه در مجمع الجزایر بحرین در واکنش به تماس های ایران و آمریکا به خوبی نمایان است ، جایی که گفته است: آمریکا پیش از رایزنی با دوستان منطقه ای خود، هیچ تصمیمی مرتبط با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس نخواهد گرفت.

"شیخ خالد بن احمد آل خلیفه" در مصاحبه با روزنامه الحیات گفت: جان کری وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل به همتایان خود در کشورهای حوزه خلیج فارس اعلام کرد مذاکرات با ایران درباره مسائل هسته ای است و آمریکا خواهان حصول پیشرفت در این زمینه و تغییر سیاست های ایران است.

وزیر خارجه بحرین درباره روابط ایران و آمریکا نیز گفت: تنها مساله جدید دیدگاه ایران است و اگر بهبود روابط ایران و آمریکا باعث ثبات و آرامش شود، مایه خرسندگی نظام بحرین خواهد شد!

وی درباره اینکه آیا روابط ایران و عربستان عادی شده است یا نه؟ بدون اشاره به حمایت گسترده ریاض از گروه های مختلف تروریستی و تکفیری در منطقه خاورمیانه مدعی شد: عربستان هرگز تغییری در سیاست های حُسن همجواری، کمک به برقراری ثبات و آرامش و مبارزه با تروریسم ایجاد نکرده است. اما ایران تغییراتی در سیاست های خود ایجاد کرده است و عربستان این تغییرات را مثبت می داند و پذیرفته است!

شیخ خالد درباره بحران سوریه نیز گفت: دیدگاه کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت از ملت سوریه است و به حمایت تسلیحاتی خود از این ملت - گروه های متعدد تروریستی - ادامه خواهند داد. اما با این حال کشورهای حاشیه خلیج فارس معتقد به یافتن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه براساس بیانیه 30 ژوئن 2012 ژنو و مصوبات کنفرانس آتی ژنو با هدف نجات سوری ها از درگیری های مسلحانه و کشتار هر روزه هستند.

اخبار مرتبط

آیا توافق هسته‌ای ایران تغییردهنده بازی در منطقه است؟

اوباما غلام پهلوان است یا غلام شیره‌ای؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha