شهید کاوه با اسرای عراقی چگونه رفتار می‌کرد؟

به گزارش « سراج24 »، علی دوستی با اشاره به خاطرات خود در سال‏های جنگ تحمیلی می‌گوید: در دوران هشت سال دفاع مقدس که خداوند توفیق خدمت را به من عطا کرد به‌ مدت 76 ماه فعالیت کردم و سرانجام در آخرین عملیات یعنی عملیات مرصاد هم شرکت داشتم.

تا سال 1360 تمام رزمندگان از تهران به جبهه اعزام می‏شدند. در این مدت با بزرگوارانی چون شهید بروجردی از متفکران دوران جنگ، شهید ابراهیم همت از مخلص‏ترین افراد جبهه هم رزم بودم و از سال 1360 به بعد که از خراسان اعزام شدیم با شهید سرخسی، شهید رجبعلی آهنی، شهید حسن فایده و شهید محمدناصر ناصری افتخار هم رزم بودن را داشتم.

تمام خاطرات جبهه شیرین هستند و درس‏هایی که از این مدرسه یاد گرفتم فراموش‏شدنی نیست. در مدت هشت ساله معلمانی چون شهید کاوه داشتیم، کسانی ‌که اگر اسیری را به اسارت می‏گرفتند، آنچنان به او حرمت می‏کردند که گویی اسیر نیست، اما متأسفانه اکنون اندیشه‏های این شهدا به فراموشی سپرده شده است.

«در یکی از عملیات‌هایی که با شهید کاوه بودیم چند تن از سربازان عراقی را اسیر کردیم، اما به‌جای اینکه شهید کاوه به ما بگوید همان‏گونه که آنها با اسرای شما رفتار می‏کنند شما هم با آنان رفتار کنید، گفت: خدا نکند دست خود را روی سربازان رژیم عراق بلند کنید، حتی نباید با صدای بلند با آن‏ها حرف بزنید چرا که آن‏ها هم بندگان خدا هستند.»

باید به‌خاطر داشته باشیم سرافرازی کشور عزیزمان و آرامش امروز ما مرهون ایثارگری‏‌ها و جان‏فشانی‌های دلاورانی در دوران جنگ تحمیلی است که از جان خود گذشتند و مقابل تجاوز دشمن، مقاومت کردند و مسئولان در معرفی زندگانی و راه روش شهدای هشت سال دفاع گام‏های جدی‏تری بردارند تا سبک زندگی شهدای هشت سال دفاع مقدس که نمونه‏ای از سبک زندگی اسلامی جامعه امروز است به صورتی جامع به مردم ارائه و زمینه الگوگیری برای جوانان فراهم شود./ایسنا

اخبار مرتبط

قصه‌ رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس روایت می‌شود

به یاد سردار شهید حسین املاکی

بیوگرافی شهید رسول بابایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha