همزمان با هفته دفاع مقدس

وابستگان نظامی کشورهای خارجی از باغ موزه دفاع مقدس بازدید کردند

 وابستگان نظامی کشورهای خارجی از باغ موزه دفاع مقدس بازدید کردند

 

به گزارش «سراج24»؛  همزمان با هفته دفاع مقدس بیش از سی وابسته نظامی کشورهای خارجی از باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت بازدید کردند.در این بازدید که صبح امروز چهارشنبه سوم مهرماه برگزار شد، وابستگان نظامی ضمن بازدید از تالارهای موزه در نشستی با سردار خضرایی مدیر عامل موزه دفاع مقدس دیدار و گفتگو کردند.
سردار خضرایی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان موزه دفاع مقدس را متفاوت از سایر موزه‌های جنگ دنیا نامید و گفت: معمولاً در همه موزه‌های دنیا با قالب‌های شکلی جنگ مواجه می‌شویم اما ما سعی کرده ایم در قالبی متفاوت مفاهیم دفاع مقدس را به مخاطبین موزه ارائه دهیم. من معتقدم جنگ ما با سایر جنگ‌های معاصر تفاوت‌های زیادی دارد، به همین دلیل است که ما جنگمان را دفاع مقدس می‌نامیم.
 
مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس با اشاره به شکل گرفتن جنبه‌های اخلاقی و رفتاری و شکوه انسانی دوران دفاع مقدس در بین ملت ایران، کمالات اخلاقی منشا گرفته از دوران دفاع مقدس را موجب رشد جامعه دانست. به شدّت مخالف جنگ هستیم ولی خواستیم با نمایش دادن بخش کوچکی از آنچه بر ما گذشته است، گوشه‌ای از ظلمی که بر ما شده است را در معرض دید ملت خود و سایر ملت‌ها بگذاریم.
سردار جواد خضرایی  اضافه کرد: بنده معتقدم برای مبارزه با مستکبرین می‌بایست تجربیاتمان را به یکدیگر منتقل کنیم. امیدوارم شما عزیزان آمادگی و آزادگی لازم برای بهره برداری از این تجربیات را داشته باشید.

اخبار مرتبط

نمایشگاه هفته دفاع مقدس در اردبیل به کار خود پایان داد

اختتامیه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کیش با موضوع «شکست حصر آبادان»

جهاد و شهادت، زیباترین واژه سلوک الی‌الله

0 نظر

ارسال نظر

capcha