عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌و‌گو با «سراج 24»:

پیروزی در نرمش قهرمانانه مستلزم شناخت عمیق از ترفندهای دشمن است

پیروزی در نرمش قهرمانانه مستلزم شناخت عمیق از ترفندهای دشمن است
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌و‌‌‌گو با سراج24 با اشاره به مسئله نرمش قهرمانانه که رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار دادند، گفت: رهبری در کتابی که ترجمه کردند از عنوان باشکوه‌ترین صلح قهرمانانه استفاده کردند.
وی افزود: ایشان در این کتاب از صلح امام حسن(ع) به عنوان یک حرکت و نرمش قهرمانانه یاد کردند، آنچه که امام مجتبی انجام دادند و آنچه که وضعیت کنونی است ما را به این نکته می‌رساند که شرایط یکسان است.
عضو جامعه روحانیت مبارز با ذکر اینکه اقتدار و عظمت و شکوه جمهوری اسلامی امروز به قدری عیان است که هیچ فردی نمی‌تواند این عظمت را انکار کند، گفت: حتی در تحولات منطقه‌ای بدون حضور جمهوری اسلامی مشکلات حل نخواهد شد به طوری که آمریکا در جریان حوادث عراق به این امر و این نقش تأثیرگذار معترف بود.
این نماینده سابق مجلس اظهار کرد: اینکه ما در منطقه تأثیرگذار هستیمم یک نقطه قوت برای سیاست خارجی کشورمان است و باید این قدرت را در ابعاد بین‌المللی نیز افزایش دهیم.
عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: از سوی دیگر قدرت‌های سلطه‌طلب برای کاستن از این قدرت بسیج شده‌اند و توطئه‌های متنوع و پیچیده را طراحی می‌کنند، لذا برای حفظ منافع و مصالح باید اقدامات عقلانی داشته باشیم تا بتوانیم منافع ملی را نیز تضمین کنیم.
وی گفت: برای رسیدن به این اهداف مانعی ندارد یک نوع نرمش با حفظ اصول و در عین اقتدار به کار بریم، تا منافع کشور نیز حفظ شود؛ این همان نرمش قهرمانانه است و بوسیله آن با دنیا نیز تعاملی عزت‌آفرین خواهیم داشت.
عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه باید هدف دشمن را شناخت افزود: نرمش قهرمانانه باید متکی به شناخت عمیق از ترفندهای دشمن باشد تا بتواند به نتیجه برسد.
ابراهیمی با انتقاد از کسانی که نرمش را به معنای ضعف می‌دانند، افزود: اصطلاح عقب‌نشینی و عدول از آرمان‌ها در خصوص نرمش قهرمانانه یک خطای بزرگ است، نبی مکرم اسلام(ص) در جریان صلح حدیبیه نرمشی را بکار بردند که نتیجه آن فتح مکه شد

اخبار مرتبط

تهدید آمریکا پس از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شد

آیا آمریکا به شاه پشت کرد؟

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha