شکست قطعنامه ضد اسرائیلی اعراب در آژانس

شکست قطعنامه ضد اسرائیلی اعراب در آژانس

به گزارش« سراج24 »، شبکه الجزیره در پایگاه اینترنتی خود خبر داد که در نشست امروز جمعه آژانس 51 کشور به این قطعنامه رای منفی، 32 کشور رای ممتنع و 43 کشور رای مثبت داده و خواستار پیوستن صهیونیست ها به این معاهده و نظارت آژانس بر تاسیسات اتمی این رژیم شدند.

 

بنا بر این گزارش، "عزالدین رمزی" رئیس گروه اتحادیه عرب در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با رویترز با اشاره به رای گیری آژانس درباره پیش نویس این قطعنامه تاکید کرد که تل آویو از توانایی هسته ای برخوردار بوده و باید هرچه زودتر به معاهده ان پی تی بپیوندد.

 

"بدر بن محمد" نماینده کشورهای عربی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز خواستار بررسی توانایی‌ اتمی رژیم صهیونیستی شد و ضمن تاکید بر پیوستن این رژیم به معاهده منع گسترش سلاح‌ های هسته‌ ای و نظارت آژانس بر این تاسیسات برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه را منوط به پیوستن صهیونیست ها به معاهده منع گسترش سلاح‌ های هسته‌ای توصیف کرد.

 

این درحالیست که رئیس انرژی اتمی رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اعراب از نشست امروز جمعه آژانس به عنوان سکویی برای بیان انتقادها از تاسیسات اتمی ما استفاده کرده و این قطعنامه تنها باعث افزایش بدگمانی کشورهای منطقه می شود.

 

رژیم صهیونیستی درحالی منتقد برنامه هسته ای ایران است که با دارا بودن 200 کلاهک هسته ای خود تنها دارنده بمب اتمی در منطقه خاورمیانه بوده اما تاکنون پیمان ان پی تی را امضا نکرده و در توجیه این اقدام آن را در تناقض با امنیت خود می داند و مدعی به خطر افتادن تلاشهای دیپلماتیک برای برقراری امنیت در منطقه شده است.

اخبار مرتبط

شورای امنیت بررسی پیش نویس قطعنامه علیه سوریه را آغاز کر

افخم صدور قعطنامه ضد ایرانی در سازمان ملل را محکوم کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha