لاله افتخاری مطرح کرد:

نقش موثر مجمع جهانی صلح اسلامی درایجاد صلح و ثبات در منطقه

نقش موثر مجمع جهانی صلح اسلامی درایجاد صلح و ثبات در منطقه
 به گزارش سراج24 دکتر لاله افتخاری در گفتگو اختصاصی با خبرنگار مجمع جهانی صلح اسلامی در خصوص نقش سازمان های مردم نهاد در تحقق صلح و ثبات در جهان اظهار داشت: این گونه نهادهای مردم بنیان نقش تعیین کننده‌ای را در ایجاد صلح و ثبات در دنیا دارند و در واقع کاربرد آنها مثبت است و این مسئله بارها به کرات ثابت شده است.
وی با اشاره به از دست رفتن نقش سازمان ملل متحد در ایجاد صلح و ثبات در جهان با توجه به دخالت فدرت‌های جهانی خاطرنشان کرد: نهادهای مردم نهاد با توجه به مردمی بودن آنها میان ادیان و نژادهای مختلف در دنیا دارای مقبولیت هستند اما در سا‌ل‌های اخیر سازمان ملل متحد با توجه به  دخالت قدرت‌های جهانی، نقش خود را از دست داده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به قطع نامه های یک طرفه و ناعادلانه شورای امنیت علیه برنامه صلح آمیز هسته ای گفت: شورای امنیت متاسفانه ابزار دست قدرت‌های سلطه گر جهانی شده است و شما در مسئله استفاده صلح آمیز جمهوری اسلامی از انرژی هسته‌ای و همچنین مسئله سوریه به وضوح می بینید که این قدرت‌ها منافع خود را به شورای امنیت سازمان ملل دیکته می کنند و حقوق ملت‌ها را نادیده می گیرند.
افتخاری نقش مجمع جهانی صلح اسلامی را در شرایطی که سازمان ملل به وظایف بین المللی خود عمل نمی کند را بسیار مهم و اساسی دانست و گفت: مجمع جهانی صلح اسلامی با شعار صلح عادلانه و گفتمان جهانی در این مدتی که از تشکیل شدنش می گذرد نقش مهم و اساسی را برقراری صلح و ثبات در منطقه داشته است و دربرابر قدرت‌های سلطه گر ایستادگی خوبی داشته است.
لاله افتخاری در ادامه افزود: مجمع جهانی صلح اسلامی می تواند بدون دخالت قدرت‌های سلطه گر نقش مهم خود را در اتفاقات منطقه ایفا کند.
وی مسئله سوریه را یکی از مهم ترین مسائل قابل بحث در این مجمع دانست و تاکید داشت: در حال حاضر که آمریکا و دیگر قدرت‌های غربی که طبل جنگ علیه سوریه را به صدا در می آورند باید توسط سازمان‌های مردم نهاد این چنینی مورد هجمه قرار گیرند و در واقع تحت فشار قرار بگیرند ولی متاسفانه این اتفاق به نحو احسن توسط سازمان ملل و سازمان‌های مردم نهاد دیگر انجام نمی شود و در مقطع کنونی وظیفه مجمع جهانی صلح اسلامی سنگین تر از قبل می‌شود.
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha