هزاران نفر به حمایت از زن عربستانی در بند آل سعود شتافتند

هزاران نفر به حمایت از زن عربستانی در بند آل سعود شتافتند

به گزارش سراج24، جمعی از فعالان عربستانی در همبستگی با "هیله القصر" زنی که در زندان های آل سعود در بازداشت به سر می برد جنبشی را در توییتر تحت عنوان "میلونیه هیله القصر" آغاز کرده‌اند.

هلیه القصیر زنی از منطقه شرقی عربستان است که به اتهام پشتیبانی از گروه القاعده دستگیر و بدون برخورداری از حق وکیل در دادگاهی در شهر العوامیه عربستان محاکمه گردید و به 15 سال زندان محکوم شد و تا به الان بیشتر از 3 سال از محکومیت خود را سپری کرده است.

در شرایطی که به علت سرکوب شدید رژیم آل سعود امکان هرگونه اعتراضی در فضایی حقیقی از معترضان این کشور گرفته شده است فعالان عربستانی در بیانیه ای که تاکنون 3000 نفر از شهروندان عربستانی آن را امضا کرده اند از مردم عربستان و تمام علمای این کشور درخواست کردند که به یاری "هیله القصیر" بشتابند.

"هیله القصر" از چندین بیماری رنج می برد اما با این وجود مقامات عربستانی حاضر به اقدام برای آزادی و مداوای وی نشده اند.

مسئله "هیله القصیر" و سایر زندانیان عربستانی از مسائل مهمی بوده است که تجمعات بسیاری در شهرهای مختلف از جمله پایتخت عربستان شهر ریاض و نیز مکه و شهر بریده در اعتراض به آن صورت گرفته است.

مقامات عربستانی چندین تن از امامان جماعت و علمای عربستانی را به علت حمایت از این زن و سایر زندانیان از مناصب خود اخراج کرده اند.

به گفته فعالان عربستانی تعداد زندانیان در بند آل سعود به بیش از 30 هزار زندانی میرسد که بیشتر آنها بدون محاکمه در زندان به سر می‌برند.

اخبار مرتبط

ضرب الأجل برای خروج آمریکا از عراق

آگهی عجیب زن ثروتمند سعودی برای شوهریابی!

سبقت «خاندان آل سعود» از رژیم صهیونیستی در کشتار مسلمانان/ هزار سؤال بی‌پاسخ در پرونده ۷ هزار قربانی «فاجعه منا»

0 نظر

ارسال نظر

capcha