سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با «سراج 24»:

آمریکا به دنبال بهانه‌ برای فرار از حمله به سوریه است

آمریکا به دنبال بهانه‌ برای فرار از حمله به سوریه است
سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 گفت: همانظور که از ابتدا پیش بینی کرده بودیم، آمریکایی‌ها برای حمله به سوریه با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و تلاش دارند، از طرح حمله به سوریه خود را نجات دهند.
 
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به عدم تامین امنیت رژیم صهیونیستی در صورت حمله به سوریه آگاه هستند، تصریح کرد: عقب‌نشینی‌های گام به گام رئیس‌جمهور آمریکا از حمله به سوریه نشان می‌دهند که کاخ سفید با طرح حمله به سوریه دچار سردرگمی شده است.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به درخواست اوباما از کنگره برای به تعویق انداختن رای گیری درباره حمله به سوریه، اظهار داشت: دولت آمریکا از نتیجه رای گیری کنگره هراس دارد؛ آنها نمی‌دانند بعد از رای کنگره به حمله نظامی به سوریه چه بهانه‌ای برای عدم حمله انتخاب کنند.
 
نقوی با تاکید بر اینکه آمادگی ارتش سوریه برای دفاع از تمامیت ارضی خود و پاسخ کوبنده به تهدیدات در بیرون از مرزها علت عقب‌نشینی رئیس‌جمهور امریکا است، گفت: عقب نشینی از حمله به سوریه یک شکست دیپلماتیک برای دولت آمریکا محسوب می‌شود.
 
وی با بیان اینکه طرح روسیه مبنی بر اینکه سوریه مواد شیمیایی خود را در اختیار مجامع بین‌المللی قرار دهد به فرصتی برای آمریکا برای فرار از بحران تبدیل شده است، گفت: آمریکا به دنبال بهانه‌ای برای فرار از حمله به سوریه است.

اخبار مرتبط

تهدید آمریکا پس از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شد

آیا آمریکا به شاه پشت کرد؟

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha