امروز صورت می پذیرد

بازگشایی خانه سینما در روز ملی سینما

بازگشایی خانه سینما در روز ملی سینما

 

به گزارش «سراج24»،  پس از برگزاری جلسه روز گذشته صنوف قانونی و هیات بازگشایی خانه سینما با رئیس سازمان سینمایی، حبیب الله کاسه ساز، رئیس هیات مدیره صنوف قانونی سینما بالاخره کلید خانه سینما را که از جواد شمقدری تحویل گرفته بود، به حجت الله ایوبی تحویل داد تا پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و انتخابات در اختیار افراد منتخب قرار گیرد.
 
بر اساس اطلاعیه ای که روابط عمومی سازمان سینمایی در اختیار رسانه ها و خبرگزاری ها قرار داد، رئیس سازمان سینمایی امروز صبح ساعت 11 و 30 دقیقه خانه سینما را باز می کند و در محل تالار اجتماعات این خانه با برگزاری نشستی خبری پاسخگوی پرسش های نمایندگان رسانه های جمعی خواهد بود و درباره نحوه برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و نیز برگزاری انتخابات پیش رو سخن خواهد گفت.
 
جشن روز سینما
 
در همین رابطه مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی با اعلام این نکته که همه طیف های سینمایی، به این نشست خبری دعوت شده اند، گفت: تنها سخنران امروز آقای ایوبی است و نماینده ای از دو طرف ماجرای خانه سینما صحبت نخواهد کرد. کلید خانه سینما نیز تا زمان برگزاری مجمع عمومی فوق العاده برای تصویب اساسنامه جدید و انتخابات در اختیار آقای ایوبی خواهد بود.
 
به گفته او، توافق شده است هیچ کدام از دو طرف دعوا در این انتخابات حضور نداشته باشد و افراد جدیدی خود را نامزد خواهند کرد و ان شاءالله هیات مدیره جدید خانه سینما تشکیل خواهد شد.
 
محمدرسول صادقی از برپایی ضیافت روز ملی سینما خبر داد و گفت: جشن ویژه روز ملی سینما فردا شب ساعت 20 و با حضور هزار هنرمند سینماگر در باشگاه دیپلماتیک وزارت امور خارجه برگزار می شود.
 
کاسه ساز: قانونی بودن صنوف، خط قرمز ما
 
حبیب الله کاسه ساز، رئیس هیات مدیره صنوف قانونی سینمایی درخصوص نشست امروز خانه سینما گفت: در جلسه روز سه شنبه هیات مدیره اتحادیه تهیه کنندگان، بحث خانه سینما مطرح شد که در آنجا از آقای ایوبی خواستم تکلیف خانه سینما را روشن کند. ایشان گفت که قرار است روز پنجشنبه خودش در خانه سینما را باز کند و آن ساختمان تا زمان برگزاری مجمع عمومی در اختیار خود آقای ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی و معاون وزیر ارشاد خواهد بود.
 
این تهیه کننده سینما افزود: همه ما باید به یک خانه سینمای قانونی و فراگیر فکر کنیم. نظر آقای ایوبی هم همین است. کاسه ساز ادامه داد: البته خط قرمز ما در این ارتباط قانونی بودن صنوف است، یعنی سایر صنف ها نیز باید مثل 12 صنف قانونی اقدام و مجمع عمومی برگزار کنند، یعنی هر صنفی که قانونی شود، حق شرکت در مجمع عمومی کلی را خواهد داشت.
 
وی در پایان گفت: من به اقدامات پیش رو امیدوارم. فقط باید حساب شده رفتار کرد تا سنگ بنای اولیه محکم و اصولی باشد. نباید با قضایا احساسی برخورد کنیم و برای بیان حرفمان لشکرکشی کنیم و اردوهای خیابانی راه بیندازیم. به نظرم همه این مسائل با سعه صدر حل شدنی است.
 
اسعدیان: فراموش کردن گذشته
 
همایون اسعدیان، به عنوان رئیس کانون کارگردانان خانه سینما هم در ارتباط با کنفرانس خبری امروز ایوبی به «جام جم» گفت: بازگشایی خانه سینما یک گام مثبت است و قرار است در این نشست درباره جزئیات مجمع عمومی و انتخابات خانه سینما تصمیم گیری شود. امیدوارم خبر خوش بازگشایی خانه سینما باعث شود که همه ما این چند سال بدگذشته را فراموش کنیم و با کمک یکدیگر سینما را به یک وضع مطلوب برسانیم.

اخبار مرتبط

سکوت نهاد نظارتی سازمان سینمایی در قبال فیلم همجنس‌بازان!

انجمن سینمای جوان را آب و جارو کنید

اخراج ضیاءالدین دری از شورای پروانه نمایش به دلیل انتقاد از دولت

1 نظر

ارسال نظر

capcha