با محوریت رزمندگان گردان غواصی ۴۰۸ از لشکر ۴۱ ثارالله

داستان‌هایی طنز از دسته‌ چهار، گروهان یک

 داستان‌هایی طنز از دسته‌ چهار، گروهان یک

به گزارش « سراج24 »، جلد نخست مجموعه‌ سه جلدی محمد قاسمی که شامل هفت داستان طنز از دوران جنگ تحمیلی با عنوان «دسته‌ چهار، گروهان یک» است به همت سوره مهر منتشر می‌شود.

 

قاسمی درباره این کتاب گفت: این اثر هفت داستان طنز از دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و با محوریت رزمندگان گردان غواصی 408 از لشکر 41 ثارالله را در بردارد.

 

وی ادامه داد: «دسته‌ چهار، گروهان یک» جلد اول مجموعه‌ای سه‌جلدی است و تمامی داستان‌های این مجموعه با هم ارتباط دارد. جلد نخست از محل آموزش گردان غواصی در دزفول آغاز می‌شود و با رفتن رزمندگان برای انجام عملیات به پایان می‌رسد.

 

قاسمی نگارش این کتاب را به خاطرات خود از حضور در جبهه‌های دفاع مقدس مرتبط دانست و گفت: نسل امروز تصور کاملی از جبهه‌ها ندارد و گمان می‌کند در جبهه فقط سختی‌ها و شهادت وجود داشت که این همه واقعیت نیست. لذا برای ایجاد نگاهی صحیح به مقوله جنگ و جبهه، تلاش کردم در این مجموعه کتاب طنز، لحظه‌های شاد رزمندگان را به مخاطب منتقل کنم. بخشی از قصه‌ها مربوط به مشاهدات من است و بقیه زاده تخیل است.

 

وی با اشاره به جلد این مجموعه کتاب افزود: «مانور و موضع انتظار» عنوان جلد دوم این مجموعه است. در این جلد به حضور رزمندگان در فاو برای انجام عملیات پرداخته می‌شود که در 10 داستان طنز نوشته‌ام.

 

قاسمی همچنین درباره کتاب سوم این مجموعه هم گفت: عنوان جلد سوم این مجموعه «عملیات» است که سیزده داستان طنز به اتفاق‌های یک عملیات می‌پردازد.

 

به گفته این نویسنده، جلد اول این مجموعه به انتشارات سوره مهر تحویل داده شده و جلد‌های دوم و سوم آن در مراحل پایانی نگارش قرار دارد.

اخبار مرتبط

روایتی از زندگی مهاجران جنگ تحمیلی در رادیو نمایش

تحریف در کمین حقایق دفاع مقدس /جای خالی کتاب دفاع مقدس در دست مخاطبان جهانی

«شطرنج با ماشین قیامت» به چاپ بیست و سوم رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha