زورگیران خاوران پس از دستگیری اعتراف کردند

آرزوی داشتن خودروی مدل بالا، عامل ده‌ها فقره زورگیری+عکس

آرزوی داشتن خودروی مدل بالا، عامل ده‌ها فقره زورگیری+عکس

 

 

به گزارش سراج24: روز هشتم تیر مأموران کلانتری 132 نبرد در حین گشت‌زنی در خیابان خاوران - نبش خیابان میرزاده با صحنه درگیری روبرو شدند. در این بین دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت با مشاهده مأموران قصد متواری شدن از محل را داشتند که دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

با دستگیری میلاد 25 ساله و حسین 27 ساله توسط مأموران کلانتری 132 و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که آنها از اراذل و اوباش منطقه و مجرمان سابقه دار در زمینه کیف قاپی و سرقت هستند.

پرونده در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با دستگیری متهمان و با توجه به سوابق آنها در ارتکاب جرایم مختلف سرقت و کیف قاپی و احتمال ارتکاب جرایم مشابه، پرونده مقدماتی با موضوع کیف قاپی تشکیل و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی، متهمان جهت انجام تحقیقات در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

شناسایی ده‌ها مالباخته

با آغاز تحقیقات از متهمان در پایگاه ششم آگاهی, کارآگاهان ضمن انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل‌های تردد متهمان در مناطق مختلف تهران شده و در ادامه و با جمع بندی پرونده‌های مختلف با موضوعات مختلف کیف قاپی و زورگیری در این مناطق موفق به شناسایی ده‌ها مالباخته‌ای شدند که توسط متهمان مورد سرقت قرار گرفته بودند؛ بررسی اظهارات مالباختگان نشان داد که تمامی آنها از مراجعه کنندگان به مراکز تجاری و اقتصادی بویژه شعبات مختلف بانکی هستند که متهمان به شیوه زاغ زنی اقدام به شناسایی آنها نموده و در ادامه اقدام به سرقت وجوه نقد آنها کرده‌اند.

 

 

تعدادی از مالباختگان پس از شناسایی متهمان در اظهارات خود عنوان داشتند که متهمان, با تهدید چاقو اقدام به سرقت وجوه نقد آنها حتی در داخل راه پله‌های مجتمع‌های مسکونی محل زندگیشان کرده و تعدادی از آنها را نیز با ضربات چاقو مورد ضرب و جرح قرار داده‌اند.

شناسایی متهم سوم پرونده

با توجه به شناسایی متهمان از سوی دهها مالباخته، میلاد و حسین که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند، ضمن اعتراف صریح به دهها فقره سرقت به شیوه "کیف قاپی" و "زورگیری" از مراجعه کنندگان به مراکزی تجاری بویژه شعبات بانکی در مناطق مختلف شهر تهران، همدست خود به نام امیر 17 ساله را نیز معرفی و با شناسایی محل تردد امیر در منطقه خاوران، وی نیز دستگیر و پس از انتقال به پایگاه ششم آگاهی به همدستی با میلاد و حسین و ده‌ها فقره کیف قاپی و زورگیری به شیوه زاغ زنی اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به ده‌ها فقره زورگیری و کیف قاپی از مراکز اقتصادی و تجاری بویژه شعبات مختلف بانکی در مناطق مختلف سطح شهر تهران و احتمال ارتکاب جرایم مشابه قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی جرایم در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: لذا از کلیه مالباختگانی که از اواخر سال گذشته و توسط سرنشینان یک یا دو دستگاه انواع موتورسیکلت مورد سرقت اموال بویژه وجوه نقد قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمان و طرح شکایات خود به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نبرد - انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط

سناریوی عجیب زورگیری اینترنتی

نقشه مرد شیشه ای برای زورگیری از دختران

سرقت تلفن همراه برای رهایی از خماری

0 نظر

ارسال نظر

capcha