سرمقاله الوطن

هدف ژنو است نه دمشق/مخالفان در توهم قدرت هستند

هدف ژنو است نه دمشق/مخالفان در توهم قدرت هستند

 

به گزارش سراج24 ، روزنامه الوطن سوریه در مطلبی با عنوان "دخالت نظامی و راه حل سیاسی" آورده است: دوباره دشمنان سوریه فریاد خود را بلند کرده اند و تهدید به حمله نظامی علیه سوریه به بهانه دروغ های شیمیایی را آغاز کرده اند و از مجازات دمشق حرف می زنند این در حالی است که خود را آماده نشست ژنو می کنند گویا که اصلا اتفاقی نیافتاده است و هیچ تهدید و وعده ای نداده اند.
 
این رسانه سوری می افزاید: هدف از این تلاش ها به زانو درآوردن سوریه است موضوعی که هرگز رخ نداده و نخواهد داد.همانطور که قبلا اشاره کردیم راه حل بحران در سوریه سیاسی است نه نظامی.
 
الوطن می نویسد: مصیبت واشنگتن و همپیانان عربی و اروپایی‌اش این است که سوریه شکسته و ضعیف را در ژنو می خواهند نه سوریه ای پیروز. با توجه به ناکامی آنها در طول دو سال گذشته از دیدگاه آنها راه حلی جز حمایت از القاعده و برادران آن وجود ندارد.آنها می کوشند که با حمایت از القاعده و به وجود آوردن نوعی پیروزی خیالی، نظام سوریه را وادار به دادن امتیازات در نشست ژنو کنند اما این هرگز رخ نخواهد داد زیرا ملت سوریه پشت سر ارتش و رهبران خود حرکت می کنند.
 
این رسانه می افزاید: رژیم اسرائیل در گذشته بارها از القاعده در سوریه حمایت کرده است و راه را برای حمله آنها به دمشق هموار کرده و شکست خورده است و امروز نوبت به واشنگتن فرا رسیده است تا به تهدید و وعده بپردازد و هدفش حمایت از تروریسم است اما این شکست خواهد خورد.آمریکا به خوبی می داند که بدون حمله نظامی راه کار سیاسی مورد نظرش به وجود نمی آید از همین رو اکاذیب مربوط به سلاح شیمیایی را مطرح کرده همان سناریویی که ده سال قبل در عراق پیاده کرد.
 
الوطن می نویسد: واشنگتن به قول خود قصد تنبیه دمشق به خاطر سلاح شیمیایی را دارد و در صدد دخالت نظامی برای سرنگون کردن نظام یا تغییر معادله میدانی نیست و امیدوار است که منطقه شعله ور نشود و همپیمانش یعنی اسرائیل تهدید نشود.آمریکا خواستار حمله ای برق آسا برای کشاندن نظام سوریه به ژنو است و آنگونه که مخالفان در توهم هستند و فهرستی از اهداف- که آرزوی نابودی آن را داده اند- ارائه کرده اند، نیست.
 
این رسانه سوری می افزاید: بسیاری از مخالفان سوری گمان  می کنند که سناریویی مشابه عراق رخ می دهد و خود را آماده تحویل گرفتن پست و منصب می کنند در حالی که واشنگتن به ژنو می اندیشد نه دمشق و مخالفان سوری باید خود را مهیا گفتگوها کنند.
 
الوطن در پایان بیان کرد: تحولات کنونی فقط گمانه زنی و فشار و  جنگ رسانه ای است و کسانی که گمان می کنند حمله نظامی سوریه را به زانو در می آورد سخت در اشتباه هستند زیرا این اقدام نظامی سبب وحدت میان ارتش، مردم و رهبران سوریه می شود.اگر جنگی شروع شود جامعه جهانی قادر به مهار آن  نیست و این موضوعی است که واشنگتن از آن هراس دارد و چگونگی خروج از بحرانی که با دروغ شیمیایی مطرح کرده است را بررسی می کند.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha