گزارش ویژه «سراج۲۴»

ادعای فائزه هاشمی درباره تعطیلی فدراسیون اسلامی ورزش بانوان!

ادعای فائزه هاشمی درباره تعطیلی فدراسیون اسلامی ورزش بانوان!

به گزارش سراج24، «فائزه» دختر همیشه خبرساز «آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی» یکی از معدود بانوان سیاسی کشور است که تقریبا در تمام رشته‌های ورزشی، به خصوص ورزش بانوان دستی بر آتش داشته است.

جالب است که این فرزند «آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی» ، بر خلاف دیگر برادر و خواهرش یعنی یاسر و فاطمه که در حوزه مسائل سیاسی، مشاور حسن روحانی بوده­اند، به حوزه ورزش دولت یازدهم ورود کرده و با تایید ارتباط و تماسش با تیم مشورتی آقای روحانی گفته است: «ما در ورزش فعال بودیم، البته بیشتر خودمان وارد شدیم.»

«فائزه» که همین چند ماه قبل از زندان آزاد شده و حالا هم از یک اتهام تبرئه شده، خاطرات خوشی از حضور در زندان دارد و تاکید دارد که بیشترین «کدبانویی»‏اش را در زندان و در روزهای حضورش در اوین انجام داده و در این دوران، دیدارش با اعضای خانواده بیشتر از همیشه بوده است!

با این سوابق روشن، خودش اعلام کرده که در چینش اعضای کابینه، برای ورزش بانوان به رئیس‌جمهور منتخب در دولت یازدهم برنامه هم داده است!

این مطالب، برگفته از گفتگوی یک روزنامه اصلاح­طلب با «فائزه»، با «روسری آبی و چادر رنگی» است که در ورودی خانه‏اش میزبان خبرنگار شده است.

خبرنگاری که محل انجام این گفتگو را چنین توصیف می­کند؛ «پشت سرش تصاویر خانوادگی ردیف شده، تصویری از مراسم فارغ‏التحصیلی‏اش در یکی از دانشگاه‌های انگلیس و آن‌سوتر عکسی از دختر و نوه‌اش. تصاویر دیگری از دو فرزندش با آیت‌الله هاشمی و خواهر و برادرها.»

«فائزه بانو» در این گفتگو البته نقدی هم به دولت نهم و دهم زده و خاطرات برکناری خود و تعطیلی «فدراسیون اسلامی بانوان» را بازگو کرده است: «تعطیلی این فدراسیون به بهانه کمبود اعتبار بود. البته دعوای سیاسی آقای احمدی‌نژاد با ما بود. کار اشتباهی هم بود. بودجه ما 40، 50‌میلیون‌تومان بیشتر نبود، اما بحث سیاسی بود. آقای هاشمی‌طبا، هم همان موقع مصاحبه کردند که چرا فدراسیون را تعطیل کردید، خب «فائزه هاشمی» را عوض می‌کردید. تعطیلی فدراسیون یک بی‌مهری صرف بود که حالا نمی‌خواهم وارد آن شوم.»

بر اساس این گزارش، در اواسط مردادماه 89، ناگهان خبر آمد که «دبیرخانه فدراسیون اسلامی ورزش زنان که ریاست آن بر عهده فائزه هاشمی است به دلیل عدم پرداخت بودجه از سوی کمیته ملی المپیک تعطیل شد».

اعلام این خبر موجب حواشی بسیاری شد و برخی مدعی شدند که دولت دهم با نگاه سیاسی و برای حذف فائزه هاشمی اقدام به تعطیلی این فدراسیون کرده است که البته بررسی­های صورت گرفته نشان می دهد علاوه بر مسائل مالی، انجام فعالیت های غیرمرتبط به ورزش، و پرداختن فائزه هاشمی به فعالیت­های غیرورزشی اعم از علمی، سیاسی، تجاری و بدل کردن فدراسیون به دفتری برای انجام این امور از دلایل تعطیلی این فدراسیون عنوان بوده است.

اخبار مرتبط

علی‌آبادی: شکایت از خسروی‌وفا شخصی نیست/ از جلسه عضو هیئت اجرایی با فائزه هاشمی بی‌خبرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha