تروریست‌ها درصدد گشودن جبهه جدید در جنوب سوریه هستند

تروریست‌ها درصدد گشودن جبهه جدید در جنوب سوریه هستند

به گزارش « سراج24 »، تلاش تروریست‌ها برای آغاز نبرد موسوم به «آزاد سازی السویداء» در حالی صورت گرفته که آنان پیش از این از گشودن دو جبهه دیگر به نام‌های «نبرد آتشفشان جنوب» و «نبرد آزاد سازی الساحل» خبر داده بودند.

این تحولات همزمان با عقبگرد آشکار گروه‌های مسلح در صحنه نبرد ریف دمشق و ریف لاذقیه است.

در این میان یک منبع نظامی سوریه تاکید کرد که تروریست‌های مسلح با دریافت کمک های تسیلحاتی و نیز اعزام نیروهای جدید برای آنان از اردن، در تلاش برای گشودن جبهه السویداء هستند.

این منبع نظامی سوری همچنین تاکید کرد که تروریست‌ها در تلاش هستند با تسلط بر روستاهای اطراف السویداء از جمله «البدو» به این منطقه حمله کنند.

شکست تروریست‌ها در السویداء، نبرد در درعا را نهایی می‌کند

منبع مزبور افزود: شکست تروریست‌ها در نبرد آزادسازی السویداء می تواند عملیات نظامی ارتش علیه گروه های مسلح در استان «درعا» واقع در جنوب سوریه را به مراحل پایانی خود نزدیک کرده و آن را نهایی سازد.

این تحولات در حالی صورت گرفته است که گروه‌های مسلح یک هفته پیش، محل استقرار یک گردان از ارتش سوریه را در منطقه حدفاصل السویداء و درعا هدف حمله قرار دادند.

در این حمله حدود سه هزار تروریست مسلح از جمله تعداد زیادی اتباع غیرسوری به محل مزبور یورش بردند اما مقابله نیروهای محافظ این مرکز و محاصره تروریست‌ها موجب کشته شدن حدود یک هزار و پانصد نفر از آنان شد.

ازهمین رو منبع نظامی سوریه تاکید کرد که با توجه به روند عملیات ارتش در این حملات به نظر نمی‌رسد که نبرد السویداء دشوار باشد و حوادث جاری در مقابله با تروریست ها نیز از تلفات سنگین آنان حکایت دارد به ویژه اینکه روستاهای نزدیک به این محل تحت کنترل ارتش سوریه قرار دارد./فارس

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha