رسوایی اخلاقی دیگری در بی بی سی

رسوایی اخلاقی دیگری در بی بی سی

به گزارش گروه وبگردی « سراج24» دیو لی تراویس ۶۸ ساله به ۱۱ مورد رفتار ناشایست و زننده و یک مورد آزار و اذیت جنسی متهم شده است و روز ۲۳ اوت در دادگاه وست‌مینیستر حاضر می‌شود.

 

این مجری اهل منتمور گفت از شنیدن این اتهامات شگفت‌زده و ناراحت شده و تمامی اتهام‌ها را رد می‌کند. این اتهام‌ها مربوط به سال‌های ۱۹۷۷ تا ۲۰۰۷ است و شاکیان ۹ زن بین ۱۵ تا ۲۹ ساله هستند.

 

لی تراویس در فاصله ۱۹۶۸ تا ۱۹۹۳ در رادیو بی‌بی‌سی کار می‌کرد و فعلا از سوی پلیس بازجویی شده است. پرونده این مجری یکی از چندین پرونده اتهام جنسی به کارکنان مجموعه بی‌بی‌سی است.

 

او در نوامبر سال ۲۰۱۲ با این اتهام‌ها دستگیر شد و به قید وثیقه آزاد شد. او در ماه مارس دوباره بازداشت شد و درباره اتهام‌ها به پرسش‌های ماموران پاسخ داد.

 

مارتین بیل، وکیل این مجری اعلام کرد تراویس روز پنجشنبه در لندن مورد بازجویی قرار گرفته و به او گفته شده به اتهام این ۱۲ مورد باید در دادگاه حاضر شود.

 

تراویس در راه بازگشت به خانه با خبرنگاران روبرو شد و گفت: «کمترین چیزی که می‌گویم این است که بسیار ناراحت هستم که پلیس و دادگاه تصمیم گرفته این اتهام‌ها را جدی بگیرد.»

او افزود: «این اتهام‌ها صحت ندارند. منتظر روز دادگاه هستم تا لک این اتهام‌ها را از نامم پاک کنم.»

 

دادگاه اتهام‌های این مجری را به نام اصلی او یعنی دیوید پاتریک گریفین ثبت کرده است.

 

الیسون ساندرز مسئول این پرونده گفت: «ما با دقت مدارکی را که پلیس متروپالیتن در اختیارمان گذاشته بررسی کردیم، در نهایت به این نتیجه رسیدیم که مدارک برای به دادگاه احضار کردن آقای گریفین کافی است.»

 

او افزود در این پرونده هفت اتهام دیگر نیز بیان شده بود که به دلیل فقدان مدارک، کنار گذاشته شد.

 

تحقیقاتی که درباره اتهام‌های جنسی در مجموعه بی‌بی‌سی در جریان است «عملیات یوتری» نام دارد و با اتهام‌های جنسی که به جیمی سویل، دیگر مجری رادیو بی‌بی‌سی زده شد، شروع شد.

 

در این پرونده اتهام‌های سویل و همچنین اتهام‌هایی که به دیگر کارمندان بی‌بی‌سی و همکار سویل زده شده، بررسی می‌شوند. شاخه سوم این پرونده اتهام‌هایی است که به افرادی جدا از گروه همکاران سویل زده می‌شود.

212

منبع: خبرآنلاین

اخبار مرتبط

جنگ روانی «بی بی سی فارسی» علیه «ایران»/نظر «مشاور فرمانده سپاه قدس» درباره ادعای رسانه انگلیسی

تهدید تحلیلگر بی‌بی‌سی به قتل پس از انتقاد از رفتار وقیحانه شادی صدر/ اهانت به حسین اهانت به ایران است + تصویر

نامه محرمانه امام به کارتر یا هشدار؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha