سرانجام پرونده شایعه سازان آلودگی آب تهران

سرانجام پرونده شایعه سازان آلودگی آب تهران

به گزارش سراج24: نام و امضای مرتضی تمدن بیش از  1700 روز است که در زیل نامه ها و بخشنامه های و احکام استانداری تهران به عنوان استاندار پایتخت به چشم می خورد. عالی ترین مقام استان تهران سوابقی مانند نمایندگی مردم شهر کرد در مجلس هفتم، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس، مشاور اقتصادی رئیس جمهور، معاون امور مجلس و استانهای وزارت صنایع و مدیرکل صدا و سیمای قم و خراسان را در کارنامه مدیریتی خود دارد. مرتضی تمدن متولد 30 آبان ماه 1338 است و اکنون با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت در حال ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در مقطع دکترا است. 2 فرزند پسر دارد که یکی مهندس صنایع و دیگری سرباز وظیفه است. این مدیر 53 ساله که این روزها به دلیل یک حادثه دچار شکستگی دست شده است. استانداری تهران حالا صاحب یکی از بزرگترین و زیباترین برجهای دولتی است. ساختمان 16 طبقه استانداری تهران در روزهای پایانی عمر دولت دهم افتتاح شده است. ساختمانی که به گفته تمدن بهترین مکان برای شهردار تهران است! چرا که می تواند تمام تهران را از بام تپه های عباس آباد نظاره گر باشد.

استاندار تهران در آخرین مصاحبه اختصاصی خود به عنوان یکی از مدیران ارشد دولت دهم به گفتگو نشست. از مرتضی تمدن سوال شد: در دوران مسئولیت شما شاهد حوادث سال 88، بمبگذاری ها، انفجار موشک در ملارد، اجلاس سران نم، دو انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات های مجلس و شورای شهر و خبرگان، سیل در مترو تهران، زلزله، تحقیق و تفحص از استانداری، دستگیری برخی مدیران استانداری، آلودگی هوا، نوسانات بازار سکه و ارز، گرانی مرغ و لبنیات، هدفمندی یارانه ها و غیره بودیم. چطور این دوره ها را سپری کردید؟

تمدن گفت: در این 5 سال کارم سخت بود ولی در عین سختی لذت بخش هم بود. ما عنصر بی تفاوت در مقابل استان تهران و اتفاقات آن نبودیم. در همه مسائل پاسخگو بودیم و شرایط استان تهران به ما دیکته می کرد با همه توان و توشه در این 1700 روز در صحنه باشیم.

انتخابات سال 88 سالم ترین انتخابات بود

وی افزود: انتخاباتهای تهران با همه جای کشور متفاوت بود. در انتخابات اخیر 12 هزار صندوق رای داشتیم و مدیریت آن با توجه به اینکه رای تهران نسبت به کل کشور تاثیر گذار بود بسیار سنگین بود. در انتخابات 88 هم سالم ترین انتخابات را برگزار کردیم. به جرات می توانم بگویم که در این مدت افتخار من و همکارانم این بود که سعی کردیم امانتدار مردم باشیم و در حوزه ماموریتها و وظایف به مردم کم فروشی نکنیم و برای آینده تهران برنامه ریزی داشته باشیم.

عملکرد استانداری در دولت دهم کتاب می شود

استاندار تهران اظهار داشت: از همه دلسوزانی که در مورد تهران علاقمند هستند بیشتر بدانند باید بگویم ما نقشه راه داشتیم و برای مدیریت بعدی تهران باید برنامه پنجم توسعه را مطالعه کنید. در برنامه پنجم تصوری که از تهران داریم کاملا مشخص است. مسری که امروز طی کردیم بر اساس برنامه چهارم توسعه بود که گزارش آن به زودی در حضور رسانه ها اعلام خواهم کرد و به صورت یک کتاب در اختیار شهروندان تهرانی قرار می دهیم.

استاندار 2 ساله برای تهران خوب نیست باید ثبات مدیریت داشت

مرتضی تمدن در پاسخ به اینکه چرا در این 5 سال شما مانند برخی دیگر از استانداران جابجا نشده و ماندید گفت: اصرار خودم بود که در استانداری بمانم چون برای مسئولیتم اهمیت قائل بودم. البته در این سالها مسئولیتهای بالاتری هم برای من مطرح شد که قبول نکردم. معتقد بودم و هستم که ساز و کار استانداری تهران نیازمند ثبات مدیریت است. به جز مهندس طاهری البته سایر استانداران تهران همه 2 تا 3 سال مدیر بودند این در حالی است که در استانی مانند تهران نمی شود با این فرجه برنامه ریزی کرد. یعنی اینکه استاندار یک ساله یا دو و سه ساله به درد تهران نمی خورد.

درخواست دولت یازدهم برای ماندن در استانداری را رد نمی کنم

استاندار تهران در پاسخ به اینکه آیا دلتان می خواهد در دولت بعدی هم استاندار باشید گفت: اساس کار دولت دکتر احمدی ن‍ژاد همکاری با دولت بعدی است. و مفهوم این نیست که بنده در مسئولیتم باقی بمانم. در هر جای کشور و انقلاب احساس کنم می توانم کمک کنم خواهم رفت و دولت آینده را برای رسیدن به اهدافش یاری می کنم و پاسخ رد نمی دهم. چرا که به فرموده مقام معظم رهبری یک خدمتگذار و خادم کوچک هستم  هر جا از ما کمک خواسته شود برای انقلاب دریغ نمی کنم.

در این 5 سال با شهردار تهران ملاقات نداشتم

تمدن در پاسخ به اینکه با همه خدماتی که به گفته شما به بهترین نحو ارائه شده ولی شما در این 5 سال هیچ وقت با محمد باقر قالیباف شهردار تهران ملاقات نداشته اید گفت: بله من با شهردار تهران ملاقات نداشته ام ولی در حوزه همکاری ها چند فصل مشترک داشتیم. تمام مصوبات شورای شهر باید به تائید فرمانداری تهران می رسید و ما بسیار همکاری کردیم و برای سرعت بخشیدن به امور شهر تهران و کمک به شهرداری بالاترین سطح همکاری را داشتیم.

بهترین دوره همکاری شهرداری تهران و دولت در دوره مسئولم بود/ سیاسی کاری نکردیم

در حوزه مدیریت بحران با زیرمجموعه شهرداری بهترین همکاری را داشتیم. به عنوان نمونه در سیلاب مترو تهران بخش عمده ای از دستگاههای اجرایی با دستور من وارد عمل شدند و کمک کردند. در حوزه معاونت شهرسازی شاهد همکاری خوبی بودیم و می توان به جرات گفت در این دوره شاهد بهترین مقطع همکاری میان دولت و شهرداری تهران بودیم و اجازه دعوا ندادیم. البته اختلافاتی بود که بیشتر این اختلافات در جراید و خبرگزاری ها دامن زده می شد که به اعتقادم اشکالی هم نداشت چون هر دو طرف دیدگاههای خود را مطرح می کردند ولی در عمل تعامل داشتیم. هیچ وقت سیاسی کاری نکردیم و کاری هم روی زمین نماند.

استاندار تهران نزدیک پنجره اتاقش در طبقه 16 ایستاده و می گوید:

این اتاق برای شهردار تهران مناسب است زیرا تهران را کامل می تواند مشاهده کند

 

آخرین جزئیات پرونده محتکران، شایعه سازان آلودگی آب تهران و مقصران در آلودگی هوای پایتخت

استاندار تهران در پاسخ به اینکه در دوران مدیریت شما سه قول از سوی شما به رسانه ها اعلام شد ولی پاسخ آن منتشر نشد که می توان به اعلام اسامی محتکران، اسامی عوامل تشدید آلودگی هوای تهران و سودجویان شایعه آلودگی آب تهران اشاره کرد گفت: در مورد محترکان باید بگویم که تعزیرات خوب وارد عمل شد و همه آنها به مجازات رسیدند و اسامی آنها به اختصار در رسانه ها مطرح شد که البته بیشتر عنوان شغلی آنها بود تا اسامی. در موضوع آلودگی آب تهران هم باید بگویم بعد از طی مراحل قانونی چند شرکت و موسسه شناسایی شدند که برای عرضه و فروش بهتر دستگاههای تسویه آب شایعه پراکنی می کردندو با تماس به خانه ها و ارسال پیامک به مردم اصرار می کردند که آب تهران آلوده است و باید از دستگاههای ما خریداری کنید. و سود زیادی به جیب زدند که البته در چنگال قانون گرفتار شدند.

در مورد پرونده آلودگی هوای تهران هم باید بگویم از مدیریت شهری انتظار داشتیم مسئولانه تر عمل کنند. ولی خب این مهم محقق نشد و البته از چشم مردم هم پنهان نماند و مردم فهمیدند.

کلید دار استان تهران باید مواد مخدر را در اولیت کارش قرار دهد

مرتضی تمدن در پاسخ به اینکه این روزها شما بسیار از آسیبهای اجتماعی و به ویژه مبارزه با مواد مخدر صحبت می کنید در حالی که در این 5 سال زیاد خبری از این اقدامات در استانداری تهران نبود که پاسخ داد: این را قبول ندارم. مبارزه با مواد مخدر همیشه در دستور کار اول استانداری تهران بوده است. هر کس کلید اداره استان تهران را در دست داشته باشد باید موضوع مواد مخدر را در اولویت کاری خودش قرار دهد. ما ادعا نداریم و نمی گوییم موفق بودیم ولی بی تفاوت هم نبودیم. از جمع آوری کارتن خوابها معتادان و خرده فروشان تا پاکسازی  محلات همیشه در برنامه ها بوده است. البته ناگفته نماند سرعت اقدامات باندهای تبهکار برای تغییر چهره مواد مخدر از سنتی به صنعتی هم قابل تامل است.

 

اخبار مرتبط

پلمپ خانه وزیر و شهردار سابق+تصویر

جزئیاتی از محدودیت های گواهینامه پایه سه

تشریح اقدامات امدادی سپاه تهران برای مردم سیل‌زده از زبان سردار یزدی

0 نظر

ارسال نظر

capcha