سودجویان از گرمای هوا هم پول به جیب می‌زنند

سودجویان از گرمای هوا هم پول به جیب می‌زنند

به گزارش سراج24: برخی از سودجویان بازار لوازم خانگی همزمان با افزایش دما در بسیاری از نقاط کشور، با هدف کسب سودهای کلان اقدام به توزیع گسترده انواع کولرهای گازی تقلبی با جعل نام برندهای معروف کرده‌اند.
 
بسیاری از این دستگاه‌های تهویه هوا که با جعل نام برند «اُجنرال» به صورت اضافه کردن پیشوند یا پسوند به این برند، وارد کشور و در بازارها توزیع شده‌اند فاقد استانداردهای لازم و بازدهی مناسب بوده و عمدتا دارای نقص‌های سیستمی و فنی هستند و در فاصله کوتاهی از زمان خرید، از کار می‌افتند.
 
این محصولات تقلبی موجود در بازار که عموما ساخت کشور چین هستند، با قلب نام برندهای تجاری معروف جهان و ارائه قیمت‌های بالا موجب سردرگمی خانواده‌های ایرانی در هنگام خرید کالای مورد نیاز خود شده‌اند.
 
با این وجود در این موضوع اقدامات قانونی لازم از سوی نهادهای نظارتی و امنیتی نیز صورت گرفته و پرونده بسیاری از خاطیان در مراجع قانونی تحت پیگرد است.
 
براساس گزارش رسمی شرکت ژاپنی اُجنرال، گارانتی رسمی و ثبت شده این نام تجاری در ایران برعهده شرکت تهویه نیا با پنج سال ضمانت بدون قید و شرط کمپرسور است و هموطنان گرامی می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این شرکت (nia.ir) یا تماس با شماره تلفن 2322 از اصل یا غیراصل بودن محصول خریداری شده خود اطلاع یابند.

اخبار مرتبط

چادرنشینی سیل‌زدگان در گرمای خردادماه

زمین از سال ۲۰۲۵ وارد عصر یخبندان کوچک می‌شود!

گرم شدن هوا و خطری بالقوه در مناطق سیل‌زده

0 نظر

ارسال نظر

capcha