چه سریال هایی در ایام لیالی قدر پخش می شود؟

فیلم و سریال های تلویزیون بوی شب های قدر گرفت

فیلم و سریال های تلویزیون بوی شب های قدر گرفت
گروه فرهنگی «سراج24»، طبق روال هر ساله به مناسبت فرا رسیدن ایام لیالی قدر چندین سریال و تله فیلم از شبکه های مختلف سیما از رسانه ملی روی آنتن می رود که به معرفی آنها می پردازیم.
 
"شب های روشن" از شبکه اول سیما 
 
مجموعه 4 قسمتی "شب های روشن" با حضور فلورا سام و حسن جوهرچی ویژه شب های قدر از شبکه اول سیما روی آنتن می رود.
 
تصویربرداری "شب‌های روشن" از آذر ماه سال گذشته آغاز شد که هم اکنون با پایان یافتن مراحل فنی آماده پخش شده است.
"شب‌های روشن" که به نویسندگی فلورا سام نگارش شده است داستان زندگی زن و شوهر جوانی را روایت می‌کند که در اثر حادثه ای، کودک پنج ساله خود را از دست می‌دهند و زندگی‌شان دچار چالش جدیدی می‌‌شود. خانواده آنان در تلاش برای به سامان رساندن این مشکلات هستند که دختر جدیدی را وارد زندگی این زوج کنند اما ...
 
فلورا سام، حسن جوهرچی، سیاوش طهمورث، آناهیتا همتی، محمود عزیزی، زهرا سعیدی، مرتضی کاظمی، کاوه آشنا و همراه با هنرمند خردسال یسنا مهاجری از جمله بازیگران اصلی این سریال هستند که در آن ایفای نقش کرده‌اند.
پخش این سریال از امروز شنبه 5 مرداد ماه همزمان با هجدهم ماه رمضان آغاز می‌شود و تا سه شنبه نیز ادامه خواهد داشت. 
 
 
 
"بوی باران" در شبکه دو سیما
 
 "بوی باران" به کارگردانی حسین تبریزی در 6 قسمت 45 دقیقه ای ویژه شب های قدر از شبکه دو سیما ساعت 21و 45 دقیقه به جای مجموعه "خروس" پخش می شود. 
"بوی باران" که توسط روزبه کلباسی تدوین شده است مجید اوجی به همراه محمد علی تفکر به طور مشترک این مجموعه را  تهیه کرده‌اند.
 
کامبیز دیرباز، فریبا کوثری، نیلو فر شهیدی، مونا فرجاد، لاله صبوری، رحیم نوروزی، پژمان بازغی، رابعه اسکویی، میرطاهر مظلومی، رامسین کبریتی، زهرا سعیدی، آتش تقی پور، مینا جعفرزاده و سولماز حصاری از بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند.
 
"بوی باران"  درباره مادر و دختر ی است که بعد از 30 سال یکی از همرزمان مرد خانه اشان را که دچار فراموشی شده است،  پیدا می کنند و برای اینکه به حافظه او دست پیدا کنند به ناچار وارد دوران جنگ  می شوند. 
 
سریال مادرانه شبکه سه
 
سریال"«مادرانه" ی جواد افشار هم طبق روال هر شب، در تایم همیشگی‌اش از شبکه سوم به روی آنتن می‌رود. «مادرانه» هر شب ساعت 21 از شبکه سه پخش می‌شود.
 
 
فیلم تلویزیونی رهایی ویژه شب قدر از شبکه 4
 
فیلم تلویزیونی "رهایی" به کارگردانی محسن بخارایی 6 مرداد ساعت 20:30 از شبکه چهار پخش می شود. 
 
این فیلم درباره زوج جوانی به نام سعید و نرگس است که در ایام ماه رمضان برای اجرای تئاتر خود در شب عید فطر سخت در حال تمرین هستند که در اثر یک تصادف و ورود خواهر ناتنی سعید که به تازگی از زندان آزاد شده، زندگی آنها از روال عادی خارج می شود.
 
"یکتا ناصر"، " امیر محمد زند"، "حسام منظوم"، "فریبا طالبی"، "اکبر رضوانیان"، "سعید خسروی" و "شیرین صمدی" از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.
 
 
5 اپیزود «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» در شبکه تهران
 
شبکه تهران هم با پخش اپیزودهای «برنده خوشبخت»، «دل شکسته نباید داشت»، «آخرین قرار»، «پیک عروس» و «بیدار بخت» از مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» ویژه شب‌های قدر  ساعت 19 از امروز شنبه کار خود را ادامه می‌دهد.
 
روز شنبه پنجم مرداد ماه در نخستین شب قدر اپیزود "برنده خوشبخت" پخش می‌شود که داستان آن را محمد محود سلطانی و مسعود کردمی بر اساس طرحی از مصطفی زنده نوشته‌اند و محسن منشی زاده آرا کارگردانی کرده است.
 
"برنده خوشبخت" داستان فردی بنام مرتضی است که تعمیرکار لپ تاپ است و به دنیای اطرافش با محاسبات علمی و ریاضی‌وار دو دو تا چهار تا می‌نگرد و می‌گوید متوجه عدالت خدا نمی‌شود.
 
نفیسه روشن، رضا مولایی، خسرو احمدی، سعیده عرب و تقی محمودی از بازیگران این سریال هستند.
 
روز یکششنبه ششم مرداد ماه نیز اپیزود "دل شکسته نباید داشت" پخش می‌شود که داستان آن را محمد محمود سلطانی و مسعود کرمی بر اساس طرحی از مصطفی زنده نوشته است.
 
کارگردان این قسمت احمد معظمی است و در خلاصه داستان آن آمده است: پروین دختری چهل ساله به خاطر نگهداری از مادرش که زمین‌گیر شده هیچگاه به خواستگارانش جواب مثبت نداده است اما براد‌هایش که هریک پی زندگی خود رفته‌اند حالا دندان طمع برای خانه‌ای که پروین و مادر در آن زندگی می‌کنند تیز کرده‌اند..
 
آناهیتا اقبال‌نژادف پروین مُلکی، محمد اعلایی، آزاده موحد، رضا اخلاقی راد، بیتا کریمخانی و نیلوفر پارسافر در این اپیزود ایفای نقش کردند.
 
در دومین شب قدر در روز دوشنبه هفتم مرداد نیز اپیزود "آخرین قرار" به کارگردانی داریوش یاری پخش می‌شود که داستان آن را محمد محمود سلطانی و مسعود کرمی‌ نوشته‌اند.
 
داستان "آخرین قرار" درباره پروانه یکتا، دختر جوانی است که با دوستش سیما خانه مجردی دارند و با نقشه‌ای از پیش تعیین شده قصد دارند ده میلیون تومان از یک موسسه خیریه بگیرند.
 
افسانه ناصریف مانا پاک‌نژاد، حمید شریف‌زاده، سیما خضرآبادی، پریسا بادران و محمد پویا بازیگران این اپیزود هستند.
 
روز سه شنبه هشتم مرداد اپیزود "پیک عروس" پخش می‌شود که داریوش روحی داستان آن را با مشورت محمد محمود سلطانی نوشته و احمد معظمی آن را کارگردانی کرده است.
 
"پیک عروس" روایتگر مجید جوانی بیست وهفت هشت ساله‌ است که به تازگی پدرش زمین گیر شده، خرجی خانواده را به عهده گرفته است. خانواده‌ی مجید تصور می‌کنند که مجید با موتورش در پیک کار می‌کند. این در حالی‌ست که ما درمی‌یابیم مجید کیف‌قاپ است.
 
نفیسه روشن، سعیده عرب، ارسطو خوش‌رزم، سیما مطلبی و کریم قربانی در این کار ایفای نقش کرده‌اند.
 
روز چهارشنبه نهم مرداد و در سومین شب قدر نیز اپیزود "بیدار بخت" نوشته محمد بکایی و کارگردانی افشین صادقی پخش می‌شود.
 
این اپیزود داستان زندگی آفاق، زنی میانسال را روایت می کند که پس از سال‌ها ناآرام‌ و در به در‌ی در خانه‌ای قدیمی شغلی یافته و آرامشی ساخته است. او پسری معلول دارد و در لحظاتش در فکر آسایش پسرش است.
 
پردیس افکاری، شهراد وثوق، مهنوش صادقی، رضا رضوی، جهان فروزنده و محمد کرمانی نسب بازی کرده‌اند.
 
بنا بر این گزارش سریالهای طنز "دودکش"، "خروس" و  مجموعه طنز "خنده بازار" در شب های قدر پخش نمی شود و بعد از این ایام مجددا  طبق روال گذشته روی آنتن می رود. 
 
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha