ملک زاده در دیدار با وزیر گردشگری عراق:

یادداشت‌های همکاری امضا می‌شود اما اجرا نمی‌شود

یادداشت‌های همکاری امضا می‌شود اما اجرا نمی‌شود

 

 

به گزارش سراج24: محمدشریف ملک‌زاده امروز در دیدار با وزیر گردشگری عراق گفت: انشاءالله تلاش خواهیم کرد تفاهم‌نامه مشترکی که سال گذشته با وزیر گردشگری عراق به امضا رسید اجرایی شود.

ملک‌زاده افزود: سازمان میراث فرهنگی برای همکاری بیشتر با کشور عراق با تمام وجود آمادگی دارد بنابراین هیچ گونه محدودیتی را در این زمینه قائل نیستیم ما باید همیشه در کنار هم باشیم. تمدن‌های نوپا دنبال سرقت آثار تاریخی سایر کشورها هستند تا برای خود هویت جذب کنند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: هفته پیش در یونسکو از کشور عراق حمایت کردیم تا جزء کمیته استرداد اشیای تاریخی شود.

ملک‌زاده گفت: متأسفانه یادداشت همکاری‌هایی که امضا می‌شود اجرایی نمی‌شود پیشنهاد می‌دهم برای اجرایی‌تر کردن این تفاهم‌نامه‌ها عمل کنیم و کمیته‌های اجرایی را تشکیل دهیم.

وی درباره آمار ایرانی‌هایی که سالانه به عراق سفر می‌کنند نیز گفت: سال گذشته یک میلیون و 460 هزار نفر ایرانی به عراق سفر کردند و در مقابل نیز یک میلیون و 156 هزار نفر از عراق به ایران آمدند.

وی درباره پیشنهاد طرف عراقی برای مرمت‌های آثار تاریخی در کشور عراق توسط شرکت‌های ایرانی نیز گفت: انشاءالله در این زمینه همکاری خواهیم کرد و یکی از شرکت‌های فعال در زمینه مرمت را به عراق اعزام خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

دوره آموزش آنلاین پیشگیری، کنترل و درمان اختلالات رفتاری در ایام بیماری کرونا

مساجد کشور از سه‌شنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز می‌شوند

فیلم کامل اولین سمینار بانکداری باز

0 نظر

ارسال نظر

capcha