به بهانه سالروز پرکشدن استادی برجسته

حمید هامون دیروز دیگر فقط خاطره شده است و صدا!

حمید هامون دیروز دیگر فقط خاطره شده است و صدا!

گروه فرهنگی «سراج24»؛ چندسال پیش در همین روزها بود که خبر فوت یکی از هنرمندان خوب و نام اشنای سینما وتلویزیون همه دوست داران او را مغلوب و متحیر کرد.

خسرو شکیبایی چهره درخشان هامون حدود 5سالی است که با خاطرات اش زنده است.حمید هامون مهرجویی، که درخشان تئاتر بود و سینما، امروز خاطره شده است و صدا!

خسرو شکیبایی سال 61 مورد توجه کیمیایی قرار گرفت و با حضور کمرنگ در خط قرمز به سینما ورود کرد.

هامون مهرجویی بود که نام شکیبایی را بر سر زبان ها انداخت و توانست تحسین منتقدان و مردم را در جشنواره فجر برانگیزد و سیمرغ بلورین را بر دوش او بنشاند.

نقش هامون برای خسرو بسیار دلنشین بود که تا چند سال پیاپی نتوانست از جلد حمید هامون خارج شود البته نقش آفرینی های او هر نمایشی را دلچسب می کرد.

همکاری با جیرانی در سالاد فصل برای بار سوم سیمرغ برایش به ارمغان داشت.سیمرغ بهترین نقش مرد...

پدر درد جنگ دیده با «دست های خالی» هنوز هم حرفی برای گفتن دارد.به حق شگفتی خلق کرد در قالب نقش جانباز زجر کشیده. ابوالقاسم طالبی نیز مطمئنا تا امروز تاثیرات بیان امیر حسین اسارت کشیده را در کارهای ساخته شده اش ندیده است.

افتخارات شکیبایی در دوران زندگی هنری اش بسیار بود و از اخرین افتخاراتش دیپلم افتخاری بود که دریافت کرد تا نقش پیرمرد اتوبوس شب کیومرث پور احمد از ذهن هنردوستان خارج نشود.

شکیبایی در تلویزیون با ایفای نقش پدر دلسوز و خانواده دوست خانه سبز تا همیشه به عنوان رضا صبوحی هم خاطره یک وکیل خوب و با اخلاق و هم پدری دلسوز را در خاطرات زنده نگه داشته است.

کمتر کسی است که حضور شکیبایی در «روزی روزگاری» ،«تفنگ سرپر»،«کاکتوس» و «آواز مه» را به یاد نیاورد و تاثیر او در موفقیت این مجموعه ها را نادیده بگیرد.

او در فیلم های تلویزیونی هم ایفای نقش کرده است و اخرین همکاری او در فیلم آشیانه ای برای زندگی بود که در روز پدر از رسانه ملی پخش شد.

شکیبایی در سالهای اخیر عمر خود از هنر دکلمه هم باز نماند و صدای خوب و را چاشنی بیان تاثیر گذار خود کرد و اثار هنری خلق کرد.

عارضه قلبی بود که گریبان خالق نقش های احساسی و تاثیر گذار را گرفت و خلا نبودن چون اویی تا همیشه چهره سینما را غم الود کرده است.

خسرو شکیبایی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران امروز در قطعه هنرمندان بهشت زهرا ارام گرفته است .او در سالهای اخیر عمر از بیماری کبد نیز رنج کشید و امروز اسوده خفته است.

یادآوری چهره های سبز و پیشکسوت سینمای دیروز ایران می تواند اینه ای شود راه گشا برای جویندگان هنر بازیگری.

 

اخبار مرتبط

پشت پرده انتشار «عکس زیر خاکی شجریان و خسرو شکیبایی در دهه ۶۰» +عکس

چرا امرالله احمدجو مورد تقدیر ویژه جشنواره عمار قرار گرفت؟/5 عنصر مهمی که احمدجو را متمایز می­‌کند

حدیث روز/ سخن امام علی(ع) درباره شکیبایی، بخشندگی و ارزشهای اخلاقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha