به بهانه گذشتن دهه اول رمضان

مناجات با خدا در ماه میهمانی الهی

مناجات با خدا در ماه میهمانی الهی

 

گروه فرهنگی «سراج24»،  خدایا! تو نیکی‌ها، خوبی‌ها و پاکی‌ها را دوست داری و مرا به آن فرمان دادی. حال که به بندگی‌ام اعتراف دارم و پروردگاری جز تو ندارم، مرا با نیکی‌ها آشنا کن و به سوی آن سوقم بده تا با اطاعت‌پذیری‌ام، مرا دوست داشته باشی و من رستگار روزگار زندگی خود باشم.
 
معبود من! توفیق نیکی به پدر و مادر و صله رحم را به من عطا کن تا بدبختی ها به خوشبختی زندگی تبدیل شود و عمر چند ساله من که کوتاه تر از آن چیزی است که من تصور آن را دارم، برای سعادت و بندگی ام، دو چندان شود و همه آرزوهایم که رضایت تو در آن نهفته است، برآورده شود.
 
خداوندا! خود فرمودی مرا بخوانید تا اجابت کنم شما را، اکنون دست تضرع به سوی تو دارم، مرا به احسان و نیکی ها رهنمون باش تا بنده ای دلسوز برای بندگان تو باشم. راست بگویم، درست کردار باشم، خوش رفتار بمانم و به آنچه که پیامبران و رسولان تو مرا فراخوانده اند لبیک بگویم که هیچ احسان و نیکی فراتر از آن نیست.
 
خدای من! می دانم، یقین دارم و بر این باورم کسی که با رنج و سختی ها آشنا نیست، هرگز نیکی ها نزد او جایگاهی نخواهد داشت. تو مرا در کشتی توفان زده سختی روزگار جای بده و مرا به ساحل آرامش برسان تا به جایگاه حقیقی خود دست یابم.
 
پروردگار من! تو به من فرموده ای پاداش نیکی ها را زودتر از هر پاداش دیگری عطا خواهی کرد، مرا با نیکی ها آشنا و آن را محبوب من کن تا پاداش آن را در دل سپردن به خوبی ها بگیرم. می خواهم در خوبی ها از دیگران سبقت بگیرم و یقین بدارم همه ارزشم به اندازه خوبی هایی است که به آن دل سپرده ام.
 
خدایا! رویکرد مرا به سوی احسان و نیکی مقرر کن و مرا شتابی بده تا همه فرصت ها را در این راه به کار بگیرم و هر آنچه به آن توفیق یابم، تنها به خاطر تو به سرانجام برسانم، رضایت تو سرآمد آن باشد و پاداش نیکی ها را با منت از دست ندهم. خداوندا! حالا که مرا به مهمانی خوبان فراخوانده ای به من بصیرتی عنایت کن که از عصیان و زشتی ها و پلیدی ها و از معصیت ذات اقدس تو دور باشم.

اخبار مرتبط

ارزش صدقه دست جمعی در شب قدر/صدقه به نیابت امام عصر (عج)

شب بیست‌وسوم ماه‌رمضان را از دست ندهید

این ره است و ره دوم ره نیست/ این دراست و در دوم در نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha