تکرار/عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در گفت و گو با « سراج24 »:

توجه به مسائل اقتصادی و تولید ملی از اولویت‌های دولت آینده باشد

توجه به مسائل اقتصادی و تولید ملی  از اولویت‌های دولت آینده باشد

محمدرضا پورابراهیمی داورانی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با سراج24 اظهار داشت: در حوزه اقتصادی باید تعریف کوتاه مدتی از ثبات اقتصادی ارائه شود تا بر مبنای آن به نوعی بتوان در حوزه بازار ارز تعریف دقیقی از برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت نیز ارائه کرد لذا پرداختن به مسائل اقتصادی باید اولویت اول دولت آینده باشد.


وی افزود: اولویت دوم دولت یازدهم باید توجه جدی به تولید ملی باشد، چرا که به علت کاهش ارزش پول ملی ظرفیت‌های بزرگی در بخش صادرات و تولیدات داخلی ایجاد شده است.


پورابراهیمی تصریح کرد: در طول یکسال گذشته حجم صادرات غیرنفتی با ۲۰ درصد افزایش روبرو بوده است و به دلیل افزایش قیمت کالاهای وارداتی حجم واردات نیز کاهش یافته است.


عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی ادامه داد: افزایش حجم صادرات و نیاز به جایگزینی کالاهای داخلی به جای کالاهای وارداتی می‌تواند محرک افزایش تولیدات داخلی در کشور باشد، لذا دولت باید به این امر توجه ویژه‌ای کند.


وی خاطرنشان کرد: رفع موانع و محدودیت‌های تولید داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است که جذب منابع سرگردان، کاهش تورم، افزایش اشتغال، توزیع عادلانه منابع از عوامل افزایش تولیدات ملی و داخلی است.


این نماینده مجاس اظهار داشت: توجه به فعالیت‌های اقتصادی و بازار ارز و پول باید از اولویت‌های دولت یازدهم باشد چرا که فعالان اقتصادی در فضای ثبات و آرام اقتصادی با ثبات نسبی در این حوزه فعالیت خواهند کرد.

اخبار مرتبط

چگونه از دستاوردهای انقلاب محافظت کنیم؟

کلیات طرح شفافیت آراء در مجلس رد شد

دست نمایندگان برای تصویب بودجه‌ای واقعی‌تر باز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha