اسرار پشت پرده المپیک ویروسی

 اسرار پشت پرده المپیک ویروسی

به گزارش گروه وبگردی « سراج24 » حلقه اول این بازی ویروسی جرج بوش یکی از شرورترین روسای جمهور آمریکا بود.   «بازی های المپیک» اسم رمز حملات سایبری است که انگیزه اصلی برای طراحی این سناریو به زمان دولت جورج بوش در سال 2006 باز‌می‌گردد‌. هنگامی که جورج دبلیو بوش رئیس‌جمهور آمریکا بود چندین گزینه در برخورد با ایران در دست داشت‌. متحدان اروپایی آمریکا اما با توجه به هزینه‌های تحریم ایران‌، خود به چند دسته تقسیم شده بودند و دروغ منتشر شده درباره سلاح‌های کشتار جمعی صدام باعث شده بود بوش اعتبار کمی در میان رهبران جهان داشته باشد‌.اوبام در حلقه دوم

از سال 2008 باراک اوباما در اتاق خود در کاخ سفید پروژه موسوم به بازی های المپیک را که از دوره جرج بوش کلید زده شده بود پیگیری می کردند. پنج نفر بودند که به طور مکرر در اتاق اوباما حاضر شده و گزارش های خود را از روند این پروژه به رئیس جمهور آمریکا می دادند. اوباما در حالی دفترش در کاخ سفید را تحویل گرفت که در طول مبارزات انتخاباتی به مسائل سایبری علاقه نشان داده بود و البته تنها از این زاویه به ماجرا پرداخته بود که نگران حریم شخصی افراد در محیط اینترنت و خطرات و احتمالات حمله به زیرساخت‌ها مانند شبکه‌های الکتریکی و سیستم‌های کنترل هوایی است. چیزی که اوباما اعلام نکرد این بود که او هنر جنگ سایبری را نیز آموخته بود. معماران و طراحان بازی‌های المپیک، اغلب اوباما را در اتاقی ملاقات می‌کردند و چیزی با خود داشتند که به آن «پتوی اسب»می‌گفتند: نقشه‌‌ای شماتیک از امکانات تولید هسته‌‌ای ایران.متهم اصلی
ژنرال کارترایت معاون رئیس ستاد مشترک ارتش، لئون پانه تا وزیر دفاع اوباما، مایکل جی مورل معاون مدیر سازمان سیا، جو بایدن، هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا 5 نفری بودند که وقتی ویروس استاکس نت که قرار بود فقط در تاسیسات نطنز باقی بماند،  ‌به تمام کامپیوترهای دنیا سرایت کرد در اتاق اوباما حاضر شده و خطاری رخ داده را توجیه کردند آنها گفتند که «ما فکر می‌کنیم که این خطا به دلیل اصلاحاتی که اسرائیلی‌ها در کد انجام دادند، ‌رخ داده است و نمی‌دانیم ما هم در آن دخیل بوده‌ایم یا نه.»
تقریبا سه سال بعد از انتشار خبر ورود استاکس نت به تاسیسات هسته ای نطنز، یکی از همان چهره هایی که در آن روزها به اتاق اوباما رفت و از فرار این ویروس به بیرون از درهای تاسیسات نطنز خبر داد مورد بازجویی قرار گرفت. او کسی نبود جز ژنرال جیمز کارترایت از ژنرالهای سرشناس بازنشسته تفنگداران دریایی ایالات متحده . کارترایت را پدر استاکس نت می دانند.  وزارت دادگستری آمریکا از او در ارتباط با درز اطلاعات طبقه‌بندی شده مربوط به حمله سایبری به تاسیسات هسته‌ای ایران تحقیقاتی انجام داد. کارترایت به عنوان یکی از مجریان حمله اینترنتی به تاسیسات هسته ای ایران متهم است اطلاعات طبقه بندی شده این حمله را افشا کرده است. کارترایت اوایل خرداد ماه امسال به همراه آموس یادلین، رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی سناریوی حمله فرضی به تاسیسات هسته‌ای ایران تا پایان سال جاری را منتشر کرد .

تصویر مضحک
کارشناسان همواره ظنین بوده‌اند که استاکس‌نت که سیستم‌های کنترل کامپیوتری ساخته شده توسط شرکت زیمنس را هدف قرار داده بود منشاء آمریکایی و اسراییلی داشته باشد اما واشنگتن و تل‌آویو دست داشتن در آن را تایید نکرده‌اند. تا آنکه افشاگری های جدید دست رژیم صیهونیستی را در این پروژه رو کرد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی با آن تصویر مضحک کارتونی که از پروژه هسته ای ایران در سازمان ملل نشان داد، یکی از پشت پرده های پروژه بازی های المپیک بود.

افشاگری اسنودان
افشاگر فراری آمریکا، با افشاگری هایی درباره پروژه استاکس نت، وارد حلقه های بازی المپیک کاخ سفید شده است. او در مصاحبه با خبرنگار اشپیگل  اظهار داشته که دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی مستقیما در ساخت ویروس ضد ایرانی استاکس نت نقش داشته اند. اسنودن در این باره خاطر نشان ساخته که آمریکایی ها و صهیونیست ها این ویروس را با هدف خرابکاری در روند برنامه هسته ای ایران و متوقف ساختن سانتریفوژ های ایرانی ساخته بودند. اسنودن در پاسخ به این پرسش خبرنگار که آیا آژانس امنیت ملی آمریکا با "سایر دولتها از جمله با رژیم صهیونیستی نیز ارتباط داشته است یا خیر افزود آژانس امنیت ملی آمریکا دارای بدنه و تشکیلات گسترده ای و با شرکای خود در کشورهای دیگر همکاری دارد ادوارد اسنودن کارشناس پیشین دستگاه اطلاعاتی آمریکا به اتهام افشای اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا و ارایه آنها به خبرنگار روزنامه گاردین از سوی دولت آمریکا تحت تعقیب قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

شاه جنون کشتن پیدا کرده بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha