محمد صادق کوشکی در کنگره ملی 17000 مطرح کرد:

قربانیان ایرانی ترور در جهان معرفی شوند

قربانیان ایرانی ترور در جهان معرفی شوند

به گزارش سراج24، دکتر محمد صادق کوشکی؛ استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در کنگره ملی 17000 شهید ترور با اشاره به نقش تروریسم به عنوان توطئه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب، توطئه‌های زیادی علیه جمهوری اسلامی صورت پذیرفت که یکی از روش‌هایی که دنیای استکبار برای تخریب جمهوری اسلامی در پیش گرفت تروریسم بود. متاسفانه در خصوص شهدا و جانبازانی که هدف تروریسم کور استکبار بودند کار جدی صورت نگرفته است، که باید توجه داشت بخش زیادی از قربانیان تروریسم افراد غیر نظامی بودند.

این استاد دانشگاه به عدم وجود مرجعی برای ثبت جنایات تروریستی اشاره کرد و گفت: در رابطه با اقدامات تروریستی و قربانیان ترور اطلاعات حداقلی در داخل کشور وجود ندارد چه رسد به مجامع بین المللی، این مسئله می‌طلبد که هم اطلاعات خود را در داخل تکمیل کرده و هم دنیا را با این مسئله آشنا کنیم. از آنجایی که ترورهایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به خصوص در سال‌های اخیر علیه جمهوری اسلامی انجام شده است به طور مستقیم و غیر مستقیم توسط دولت‌های غربی طراحی و انجام شده است، روشنگری در این خصوص به ویژه در ابعاد بین المللی یک ضرورت است.

این کارشناس مسائل سیاسی در خصوص برگزاری نخستین کنگره ملی 17000 شهید ترور کشور گفت: اگر این کنگره فرصتی باشد جهت اطلاع رسانی درباره قربانیان ترور در داخل کشور و به طور ویژه در سطح بین المللی، کاری کم نظیر است. اما باید در نظر داشت که برای تحقق این هدف می بایست این کنگره متفاوت از کنگره های معمول باشد، یعنی هدف آن واقعا اطلاع رسانی باشد و ابزارها و امکانات لازم جهت اطلاع رسانی بین المللی را در اختیار داشته باشد. همچنین می‌بایست برگزار کنندکان از زبان‌های گوناگون برای رساندن پیام آن استفاده کنند و اطلاعات آن توسط رسانه‌های بین المللی منتشر شود.

وی درباره اقداماتی در مقابل تروریست‌هایی که در غرب پناه گرفته‌اند، گفت: با اینکه دولت‌های غربی حامیان جدی تروریسم و گروهک‌های تروریستی هستند اما اگر قوانین حقوقی این کشورها و قوانین حقوق بین الملل را خوب بشناسیم، می‌توان از آن‌ها به صورت ابزاری استفاده کرد تا حداقل این گروهک‌ها در اروپا و آمریکا فعالیت میدانی علیه جمهوری اسلامی نداشته باشند. حتی اگر قوانین این کشورها و قوانین بین المللی برای محدودیت این گروهک‌ها به کار نیاید اما می‌توان از آن‌ها به عنوان مانعی برای کاهش فعالیت این گروهک‌ها استفاده کرد.

اخبار مرتبط

تولید ویژه برنامه «تروریسم دولتی» در رسانه ملی

جشنواره «قهرمانان مبارزه با تروریسم جهانی» برگزار می‌شود

جنگ نرم شیوه جدید و مؤثر استکبار جهانی در پیشبرد اهداف شیطانی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha