با سرعت ۵۸ کیلومتر بر ساعت

تصاویر کاخی که در دریا حرکت می‌کند

تصاویر کاخی که در دریا حرکت می‌کند

به گزارش گروه وبگردی « سراج24 »، اعظم یک کاخ شناور است که با بودجه ۵۹۵ میلیون دلار ساخته شده و قایقهای تفریخی آبراموویچ را به کنار رانده است.

رومن ابراموویچ سرمایه دار بزرگ روسی است که در جهان به هزینه های قابل توجهی که روی قایقهای تفریحی کرده مشهور است، رسانه ها از قایقهای تفریقی وی با عنوان "نیروی دریایی آبراموویچ" یاد می کنند.اعظم از بزرگترین قایق تفریحی رومن آبراموویچ که طول ۱۶۲ متری دارد بزرگتر است.

اعظم طی سه سال در اسکله شهر برمن درحال ساخت بود و برای اولین بار در ماه آوریل امسال رونمایی شد، اما امکان عکاسی از این قایق بزرگ به تازگی برای عکاسان فراهم شده و طی چند روز اخیر برای اولین بار در دریای شمال آزمایش شده است.

این قایق تفریحی می تواند با سرعت ۵۵ کیلومتر در ساعت حرکت کند و قدرت خود را از دو توربین گازی و دو موتور دیزلی با قدرت کلی ۹۴ هزار اسب بخار تأمین می کند.

پیتر سیفرث از سایت عکاسی از قایقهای تفریحی اظهار داشت: اعظم در سه روز آزمایش دریایی خود به سرعت چشمگیری ۵۸ کیلومتر در ساعت رسید که این سرعت وی را نه تنها به بزرگترین بلکه به سریعترین مگاقایق در دنیا تبدیل می کند.وی اضافه کرد که چنین سرعتی برای یک قایق تفریقی با این اندازه کاملا استثنائی است. شکوه و خطوط براق آن از دیگر ویژگیهای متمایز اعظم نسبت به تمام قایقهای تفریقی بالای ۱۵۰ متر است.

مبارک سعد الهبابی مهندس این مگاقایق بود که یک تیم را برای کار روی این پروژه تشکیل داده بود. صاحب سری این قایق به وی گفته بود که قایقی بسازد که طراحی بدون زمانی داشته باشد، نوآوری در آن به کار رفته باشد و با سرعت در آبهای کم عمق حرکت کند.طراحی خارجی اعظم ظریف شگفت انگیز توصیف شده است که توسط ناتا یاتس انجام شده و طراحی داخلی آن برعهده کریستوف لئونی بوده است.

انتظار می رود که اواخر سال جاری اعظم به مالک خود تحویل داده شود.                                     

اخبار مرتبط

تنگنای امنیت خاورمیانه!

ایران در سال ۲۰۱۶ بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا خواهد داشت

بازیگر داعشی+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha