ماه خدا آمد تا خاشاک گناه دشت سینه ها را بسوزاند و در آن ریحان بندگی بکارد

السلام علیک یا شهر الله الاکبر و یا عید اولیائه/صابران کجایید که باری دیگر ایزد منان امتحانش آغاز شده

السلام علیک یا شهر الله الاکبر و یا عید اولیائه/صابران کجایید که باری دیگر ایزد منان امتحانش آغاز شده

 

گروه فرهنگی «سراج24»؛‌ از امروز می توان در کوچه و بازار و اطراف و اطرافیان لب هایی را دید که ترَک زده عشق است و کام هایی را دید که تشنه رضایت خداوند عزیز و مهربان است.
 
از امروز جلوه حضرت جمیل را بیشتر می توان دید و مزه حضور را بیشتر می توان چشید که شراب روحانی روزه، دلهای عاشقان محبوب ازلی را بیشتر از پیش از خود بی خود خواهد نمود؛
 
آری در این ماه همچنان که خداوند توانا شیطان را در غل و زنجیر می کشد،دوستان او نفس سرکش شیطان صفت را لجام تقوا می زنند؛                        
 
آه که چقدر لحظه های سحر، منتظر زمزمه های عاشقانه و دعای سحر اولیای خدا مانده بود تا باز در کنار آنها زیبا و الهی شود؛و لحظه های افطار منتظر "اللهم لک صمت" گفتن دهان های روزه داران؛
 
از امروز باز دفتر تقدیر منتظر تغییرات الهی و رهایی گردن ها و تن هایی از نار و عاقبت های مصیبت بار است؛
 
زیباست،زیباست؛ سر همان سفره ای نشستن که بهترین و زیباترین انسان ها نیز بر سر همان سفره است؛ اماممان مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریفنیز در این مهمانی حاضر است و بلکه اوست که با لبخند شیرینش رزق معنوی میهمانان خدا را کامل می کند؛
 
سلام بر ماه خدا و سلام بر دعوت شدگان به این میهمانی بزرگ و الهی؛ باشد که باز در این شهر الله، صحیفه سعادت را ورق زنیم و قدر خویش را در یابیم و باز در فطر به فطرت و حضرت فاطر رسیم؛
 
و آن گاه که رمضان فرا می رسد درهای رحمت خداوند گشوده می شود، عطر مناجات بنده و معبود فضا را پر می کند، فرشتگان الهی گروه گروه از آسمان فرود می آیند. باران عفو و بخشایش پروردگار می بارد، نسیم لطف و مهر الهی سینه ها را لبریز می کند و فرصت پاک و بی غبار شدن روزهایمان به ما عطا می شود. رحیما! روزها به امید آمدن این ماه عظیم نشسته ایم تا در زلال حضورت دل را از تیرگیِ گناه بشوییم و از عطر مناجاتت ذرّه ذرّه وجودمان را عطرآگین نماییم تا به وادی رحمتت راه جوییم. خدایا،  به ما مدد رسان تا به شناخت و عظمت این ماه دست یابیم و روزه داری حقیقی و راستین باشیم، که روزه داری نه فقط در نخوردن و نیآشامیدن که در دوری از هر عمل زشت و ناپسند است. مهربانا! در این ماه رحمت دل به مهر مولایمان علی (ع) خوش کرده ایم و او را به درگاه تو شفیع خود خواسته ایم تا شفاعتمان کند و همین افتخار ما را بس که در زمره دوست دارانش باشیم. اکنون که در موسم دلپذیر رمضان قرار گرفته ایم توفیقمان ده تا از این ماه عظیم بهره جوییم و به تو نزدیک تر شویم و از عقاب تو دورتر، که اگر تو یاریمان نکنی، خسران زده و زیان کار خواهیم بود.
 
قال رسول الله صلى‏الله‏علیه ‏و‏آله :
 
- جاءَکُم رَمَضانُ، جاءَکُم شَهرٌ مُبارَکٌ اِفتَرَضَ الله‏ُ عَلَیکُم صِیامَهُ، تُفَتَّحُ فیهِ أبوابُ الجِنانِ، و تُغَلَّقُ أبوابُ الجَحیمِ، و تُغَلُّ فیهِ الشَّیاطینُ، فیهِ لَیلَةٌ خَیرٌ مِن ألفِ شَهرٍ، مَن حُرِمَ خَیرَها فَقَد حُرِمَ. 
 
 پیامبر خدا در مُژده دادن به یاران خویش فرمود: رمضان، شما را فرا رسیده است. براستی که ماهى مبارک شما را فرا رسیده که خداوند، روزه‏دارىِ آن را بر شما واجب ساخته است. در این ماه، درهاى بهشت، گشوده و درهاى جهنّم، بسته مى‏شوند و شیاطین به بند کشیده مى‏شوند. در آن، شبى است که بهتر از هزار ماه است. هر کس از خیر آن محروم شود، به یقین، محروم مانده است .
 
- إنَّما سُمِّیَ رَمَضانُ؛ لِأَنَّهُ یُرمِضُ الذُّنوبَ ؛‌ رمضان را به این خاطر رمضان نامیده‏اند که گناهان را مى‏سوزاند. 
 
- فی فَضلِ شَهرِ رَمَضانَ ـ  هُوَ شَهرٌ أوَّلُهُ رَحمَةٌ، و أوسَطُهُ مَغفِرَةٌ، و آخِرُهُ الإِجابَةُ وَالعِتقُ مِنَ النّارِ ؛‌ ـ درباره فضیلت ماه رمضان ـ ماهى است که آغاز آن رحمت، میانه آن آمرزش و پایان آن اجابت (دعا) و آزادى از آتش است.  
 
- مَن صامَ رَمَضانَ و قامَهُ إیمانا وَاحتِسابا غُفِرَ لَهُ ما تَقَدَّمَ مِن ذَنبِهِ، و مَن قامَ لَیلَةَ القَدرِ إیمانا وَاحتِسابا غُفِرَ لَهُ ما تَقَدَّمَ مِن ذَنبِهِ؛ هر کس رمضان را از روى ایمان و براى خدا و پاداش او، روزه بگیرد و به عبادت برخیزد، گناهان گذشته‏اش آمرزیده مى‏شود؛ و هر کس شب قدر را از روى ایمان و به امید پاداش الهى، به عبادت بایستد، گناهان گذشته‏اش بخشوده مى‏گردد.
  

 

اخبار مرتبط

مناجات با خدا در ماه میهمانی الهی

0 نظر

ارسال نظر

capcha