نشست خبری گروه کودک شبکه دوسیما برگزار شد

بازگشت عموپورنگ به تلویزیون بعد از ۴ ماه

بازگشت عموپورنگ به تلویزیون بعد از ۴ ماه
به گزارش سراج24، نشست خبری گروه کودک و خردسال شبکه دو سیما ظهر امروز با حضور عوامل برنامه "عمو پورنگ" از جمله علی زارعان مدیرگروه کودک و نوجوان، مسلم آقاجان‌زاده تهیه کننده عمو پورنگ، احمد علی‌پور کارگردان، محمد علیپور نویسنده و داریوش فرضیایی، امیرمحمد متقیان، امید سهیلی و ابراهیم شفیعی به عنوان بازیگران برنامه عموپورنگ در‌آمفی‌تئاتر شبکه دو سیما برگزار شد.
مسلم آقاجان‌زاده تهیه کننده برنامه عمو پورنگ در ابتدای این مراسم، گفت: عموپورنگ پس از استراحتی 4 ماهه با برنامه "کتابخانه عموپورنگ" از روز اول ماه رمضان ساعت 18 از شبکه 2 سیما پخش می‌شود.
وی با بیان اینکه این برنامه با ساختار و طراحی جدید در حال تولید است، افزود: کتابخانه عموپورنگ با موضوع کتاب و کتاب‌خوانی با فضای بسیار شاد در ایام ماه رمضان مهمان خانه‌های مردم می‌شود.
آقاجان‌زاده با اعلام این خبر که ابراهیم شفیعی بازیگر سری جدید برنامه عموپورنگ است تصریح کرد: شفیعی در نقش "پهلوان پنبه" و امیرمحمد در نقش "ممنون" در سری جدید برنامه عموپورنگ ایفای نقش می‌کنند.
به گفته این تهیه‌کننده فضای برنامه با شخصیت‌های عموپورنگ، سلطان، ممنون و پهلوان پنبه در کتابخانه عموپورنگ ادامه پیدا می‌کند و کاراکتر ممنون با گریم و گویش جدید و خاص خود در سری جدید به عنوان شخصیتی جدید و نو ایفا می‌شود.
وی اضافه کرد: نقش پهلوان پنبه برگرفته از داستان‌های کهن ایرانی است که ابراهیم شفیعی ایفای نقش کرده و این برنامه با محور بچه، خانواده و نوجوانان را شامل می‌شود.
آقاجان‌زاده گفت: به دلیل شرایط حاکم بر جامعه و همچنین سازمان صداوسیما استفاده از اسپانسر کار مفیدی خواهد بود، اما سعی می‌کنیم در این برنامه درست تبلیغ کنیم.
وی افزود: کتابخانه عموپورنگ ساختار شو تلویزیونی دارد که با توجه به دکور خاص و آهنگ شاد، شاهد حضور تماشاچی و بچه‌ها در این برنامه هم هستیم.
داریوش فرضیایی با اشاره به اینکه اگر حمایت زارعان از این برنامه پرمخاطب نبود هرگز نمی‌توانستیم مخاطبان خود را حفظ کنیم، گفت: ما در هر دوره‌ای با یک تنوع و تحرک جدیدی برنامه عموپورنگ را ادامه دادیم.
وی افزود: عموپورنگ شخصیتی است که با این ویژگی‌ها و شخصیت‌ها در میان مردم شناخته شده و سعی می‌کنیم این جایگاه حفظ شود و تغییر نکند.
فرضیایی با اشاره به اینکه لوکیشن و دکور برنامه کتابخانه عموپورنگ بسیار متنوع است، اظهار داشت: با استفاده از نماد کتاب و کتابخانه می‌توانیم اطلاعات بسیاری را در اختیار کودکان قرار دهیم و بیان موضوعات در قالب کتابخانه در فضای فرهنگی کشور خروجی مطلوبی خواهد داشت.
وی اعلام کرد: برای فضای سینما پیشنهاداتی داشته‌ام که هیچ‌یک از آنها را به دلیل ضعف فیلمنامه قبول نکردم و فیلمنامه‌های زیادی وجود داشت که هیچ کدام ما را قانع نکرد و آنها را تولید نکردیم.
احمد درویش علیپور کارگردان عموپورنگ گفت: همانگونه که انسان‌ها دغدغه بهتر شدن را دارند ما هم برنامه عموپورنگ را در سری‌های جدید با وضعیت جدیدتری تولید می‌کنیم و این در واقع همان رقابت با خود را شکل می‌دهد.
وی افزود: دغدغه من در سال‌های اخیر این بوده که فضاهای کمی در برنامه وجود داشته که سعی کرده‌ایم علاوه بر افزایش فضا تعدد حضور بچه‌ها در برنامه را نیز ایجاد کنیم.
علیپور دلیل انتخاب موضوع کتاب را پایین بودن میانگین سرانه مطالعه در کشور دانست و اظهار کرد: علاقه بچه‌ها در سنین کودکی به مطالعه کتاب بیشتر است و ما احساس کردیم که برنامه پرطرفدار عموپورنگ با موضوع کتابخانه تولید شود و مشوق خوبی برای تشویق مطالعه بچه‌ها باشیم.
ابراهیم شفیعی بازیگر نقش پهلوان پنبه درباره شخصیت این داستان، گفت: نقش پهلوان پنبه برگرفته از داستان‌های تاریخی ایران است که شخصیت بامزه‌ای دارد و در موقعیت‌های ترسو، هالو، خوش‌شانس، ظاهر می‌شود که در حال اینکه پهلوان است اما توخالی نیز می‌باشد.
امیرمحمد متقیان در ادامه برنامه گفت: من با شخصیت "ممنون"  با گویش جدید و خاصی وارد کتابخانه عموپورنگ می‌شوم و نقش فرد زحمتکشی را برعهده دارم که نظافتچی و آبدارچی کتابخانه است و علاوه بر آن فرد باسوادی بوده و کتابهای زیادی را مطالعه کرده است.
علی زارعان مدیرگروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما گفت: برنامه کتابخانه عموپورنگ از چهارشنبه اول ماه رمضان از ساعت 18 تا 19:30 از شبکه دو سیما برای مخاطب کودک و نوجوان پخش می‌شود.
وی با بیان اینکه کلیه دوستان و همکاران به طور شبانه روزی مشغول ساخت دکور برنامه هستند، افزود: پوشش فضای مجازی این برنامه نیز مد نظر ما قرار دارد.
زارعان اهداف انتخاب کتابخانه را ترویج کتاب و کتابخوانی و ایجاد هیجان مطالعه در کتاب دانست و افزود: توجه ویژه به مفهوم کتاب و معرفی روزانه کتاب از رویکردهای این برنامه پرمخاطب است.
به گفته وی برنامه عموپورنگ در تهران 93درصد و در شهرستان‌ها 88 درصد بیننده دارد و مخاطب این برنامه علاوه بر کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها نیز هستند.
زارعان با اعلام این نکته که 3 ماه گذشته کار پیش تولید این برنامه آغاز شده است، خاطر نشان کرد: علی بخشی‌زاده مدیر شبکه 2 سیما بهترین زمان را به این برنامه داد تا تازه‌روزه‌داران که نیازمند این فضای خوب و معنوی هستند لحظات خوشی را افطار کنند.

اخبار مرتبط

عمو پورنگ: بیشتر بچه‌ها پیام می‌دهند، که عمو ازدواج نکنید+فیلم

ماجرای دنباله‌دار عموپورنگ و دختر هندی+عکس

خبر غافلگیرانه عمو پورنگ +فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha